سریال خاتون
فوتبال جهان

قهر آرامش با شیاطین سرخ؛ حاشیه بلای جان منچستریونایتد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فصل 24-2023 قرار بود برای منچستریونایتد فصلی باشد که به واسطه خرید‌های جدیدش، مسلط‌تر شدن سرمربی هلندی تیم اریک تن‌هاخ به اوضاع و شناخت بیشتر او از سازوکار لیگ برتر جزیره، این تیم را با تمام سرعت به سمت پایان ناکامی طولانی‌اش در فتح لیگ ببرد. پس از گذشته چهار هفته از آغاز مسابقات اما اتفاقاتی که برای این تیم رخ داده، روایتی متفاوت دارند.

حتی اگر بتوان از دو شکست این تیم در چهار بازی‌اش چشم‌پوشی کرد که کار آسانی نیست و آن را به حساب عدم هماهنگی‌های معمول ابتدای فصل به خصوص میان بازیکنان جدید نوشت، تیم تن‌هاخ با مسائل دیگری دست و پنجه نرم می‌کند که مستعد ویران کردن تمرکز و روحیه بازیکنانش است. نکته نگران‌‌کننده‌تر توالی و فاصله کوتاه میان این مسائل است که سبب شده به طور میانگین هر هفته یک ماجرای جنجالی روح و روان شیاطین سرخ را آشفته کند.

اولین مسئله، ماجرای میسون گرینوود بود که بلافاصله پس از پایان محرومیت طولانی مدت به خاطر درگیری با نامزد سابقش و ضرب و شتم او صورت گرفت. به نظر می‌رسید که منچستریونایتد بازیکن انگلیسی خطاکارش را بخشیده است. او به تمرینات برگشت اما درست زمانی که قرار بود مجوز حضورش در فهرست بازیکنان تن‌هاخ نیز صادر شود، ناگهان موجی از انتقادات و اعتراض‌ها علیه او شکل گرفت. منچستریونایتدی‌ها هم که پیش از این نشان داده‌اند برای خواسته‌های هواداران‌شان خیلی اهمیت قائل هستند، گرینوود را در فهرست فروش گذاشتند و به این ترتیب بازیکن انگلیس از ختافه سردرآورد. داستان گرینوود خیلی زود به آخر رسید، اما جنجال‌ها و حواشی این تیم به آخر نرسید، چون یک ماجرای مشابه و البته پیچیده‌تر به وجود آمد.

 

این بار آنتونی بازیکن برزیلی شیاطین سرخ متهم ردیف اول پرونده بود. او از سوی نامزدش به اعمال خشونت و استفاده از سلاح سرد برای آسیب رساندن به شاکی پرونده، متهم شد. کمی بعد دو زن دیگر هم ادعاهایی مشابه را علیه بازیکن 100 میلیون یورویی منچستریونایتد مطرح کردند. در نتیجه باشگاه با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت خود از تمام افرادی که مدعی شده‌اند از سوی آنتونی مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند، این بازیکن را تا اطلاع ثانوی از حضور در تمرینات و بازی‌های شیاطین سرخ محروم کرد. به این ترتیب دو بازیکن که خرید آنها روی دست باشگاه مجموعاً 185 میلیون یورو هزینه گذاشته بود، از فهرست تن‌هاخ خط خوردند.

آنتونی با وجود ارائه مدارک دال بر بی‌گناهی‌اش همچنان در حاشیه است، اما این بار کنار گذاشته شدن او با موافقت خودش، برای جلوگیری از آسیب‌های روانی بیشتر به سایر اعضای تیم بود و به منظور همکاری با پلیس برای روشن شدن تمام ابعاد اتهامات نسبت داده شده به این بازیکن برزیلی. با همه اینها، این ماجرا هم ضربه‌ای که نباید به تیم می‌زد را زد. نکته بدتر اینکه با وجود موافقت این بازیکن برای خودداری از حضور در تمرینات و بازی‌ها برای حفظ آرامش و تمرکز هم‌تیمی‌هایش، باز هم این هدف حاصل نشد. چرا؟ چون هم‌تیمی انگلیسی او جیدون سانچو در حقش لطف و با یک توئیت جنجالی توجه رسانه‌ها را جلب کرد.

تیم فوتبال منچستریونایتد انگلیس , لیگ برتر فوتبال انگلیس , اریک تن‌هاخ ,

ستاره سابق بوروسیا دورتموند که از تبدیل شدنش به یک بازیکن نیمکت‌نشین ناراضی بود، بعد از متهم شدنش به کم‌کاری از سوی تن‌هاخ – در پاسخ به سؤال خبرنگاری که از سرمربی هلندی پرسید چرا به سانچو بازی نمی‌دهد – چند روزی زبان به دهان گرفت، اما در نهایت طاقت نیاورد و با یک توئیت جواب تن‌هاخ را اینگونه داد: «لطفاً هر چیزی که می‌شنوید را باور نکنید. اجازه نمی‌دهم مردم چیزهایی درباره‌ام بگویند که حقیقت ندارد. من این هفته خودم را تحت فشار گذاشتم تا با تمام توانم در تمرینات خوب کار کنم. بنابراین فکر می‌کنم عدم حضورم در تیم دلایل دیگری داشت که نمی‌خواهم واردش شوم. خیلی وقت است که دارند مرا قربانی می‌کنند و این انصاف نیست».

 

جواب تند سانچو به تن‌هاخ باشگاه را مجبور کرد یکی دیگر از بازیکنان گران‌قیمتش که او را در ازای 85 میلیون یورو از بوروسیا دورتموند خریده بود، تا اطلاع ثانوی از تمرینات و فهرست نفرات اصلی تیم تبعید کند. مشخص نیست که نتیجه بررسی‌های مدیران منچستریونایتد درباره حرکت سانچو چه خواهد شد، اما چیزی که قطعی به نظر می‌رسد این است که رابطه او و تن‌هاخ دیگر هرگز مانند قبل نخواهد شد و این یک ضربه دیگر به شانس منچستریونایتدی است که هوادارانش با هزار امید و آرزو بلیت‌های فصل جدید را خریده‌اند.

تیم فوتبال منچستریونایتد انگلیس , لیگ برتر فوتبال انگلیس , اریک تن‌هاخ ,

همه اینها را که کنار بگذارید، تازه نوبت به گلیزرها می‌رسد که بدون شک جزو منفورترین مالکان نزد هواداران یک تیم لیگ برتری هستند. در ماه جولای، هواداران هنگامی که با یکی از مالکان باشگاه روبه‌رو شدند بر سر او فریاد زدند که «باشگاه را بفروش». خنده اما تنها واکنش مرد آمریکایی بود و این بیش از پیش هواداران را خشمگین کرد. از ماه نوامبر سال 2022 قرار است که منچستریونایتد فروخته شود، هواداران این تیم کم‌کم دارند به این نتیجه می‌رسند که این هم یک داستان بی‌سرانجام است.

بدون شک این تعداد مسئله و اتفاق جنجالی متوالی در عرض کمتر از یک ماه در اردوی شیاطین سرخ، آنها را از شروع ایده‌آلی که انتظارش را داشتند دور کرده است و با این اوضاع آنها فردا (شنبه) میزبان برایتون یکی از رقبای سرسخت‌شان در لیگ برتر هستند، تیمی که از چهار بازی‌اش سه تا را برده و بعد از من‌سیتی، تاتنهام، لیورپول، وستهام و آرسنال موفق‌ترین شروع را در این فصل داشته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا