سریال خاتون
فوتبال جهان

لالیگا از پاری‌سن‌ژرمن به اتحادیه اروپا شکایت کرد

به گزارش امین گیمز، یکی از اصلی‌ترین معترضان به ولخرجی‌های مالکان قطری باشگاه پاری‌سن‌ژرمن در سال‌های اخیر، خاویر تباس رئیس سازمان لیگ فوتبال اسپانیا بوده است. او که همیشه به نقض قوانین بازی جوانمردانه مالی یوفا توسط PSG به واسطه سرمایه‌های تزریق شده به این باشگاه از سوی امیر قطر معترض بود، این بار رسماً از باشگاه فرانسوی به کمیسیون اروپا – یکی از بخش‌‌های اجرایی اتحادیه اروپا – شکایت کرده و خواهان بررسی صورتحساب‌های مالی تیم شهر پاریس شده است.

پاری‌سن‌ژرمن با توجه هزینه‌های هنگفتی که برای خرید بازیکنانی مانند کیلیان امباپه، نیمار و … انجام داد، آن هم در حالی که منابع درآمدی‌اش حداقل در ظاهر همتراز باشگاه‌های بزرگتر و محبوب‌تر اروپا نبوده، همواره در مظان اتهام دور زدن قوانین بازی جوانمردانه مالی بوده است.

با استناد به همین موضوع، لالیگا مدعی شده است که PSG بودجه خود برای خرید بازیکنان جدید را به لطف کمک‌های مالی دولت قطر تأمین می‌کند که این کمک‌ها با مقررات اتحادیه اروپا همخوانی ندارد. شکایت سازمان لیگ اسپانیا، پاری‌سن‌ژرمن را اکنون در معرض چند اتفاق قرار می‌هد.

نخست آغاز تحقیقات کمیسیون اروپا برای بررسی وجود نشانه‌های نقص قوانین و مقررات ذکر شده که در صورت تأیید، باشگاه فرانسوی را  در معرض مجازات و محدودیت‌هایی قرار خواهد داد.

تنها خریدهای تابستانی سال جاری پاری‌سن‌ژرمن که چهار بازیکن گران پنجره نقل و انتقالات فرانسه را جذب کرده، تفاوت در قدرت خرید این تیم را با دیگر تیم‌‌های لوشامپیونه را بهتر به تصور می‌کشد.مانوئل اوگارته 60 میلیون یورو، عثمان دمبله 50 میلیون یورو، لوکاس هرناندس 45 میلیون یورو، اوگو اکیتیکه 28 میلیون و 500 هزار یورو گران‌ترین بازیکنان ثبت نام شده در سازمان لیگ فرانسه هستند که همه آنها توسط PSG خریداری شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا