سریال خاتون
فوتبال جهان

ماجرای فوتبالیستی که در زمین، بازیکن حریف را کُشت

به گزارش امین گیمز، درگیری مرگبار در یک مسابقه فوتبال در تورنمنت بین‌المللی جوانان در فرانکفورت آن ماین، جامعه ورزشی آلمان را در بهت فرو برد. بازیکن 16 ساله تیم فرانسوی متز حریف 15 ساله خود را  در میدان دچار مصدومیت شدید کرد که چند روز بعد در بیمارستان جان باخت. اکنون این فوتبالیست مهاجم در بازداشت به سر می‌برد و در انتظار محاکمه است. این ماجرا در یک ماه اخیر  در صفحه نخست نشریات محلی آلمان قرار است. در این گزارش به بررسی جزئیات حادثه مرگبار و عواقب دردناکش خواهیم پرداخت.

این داستان تکان دهنده در پایان ماه می(خرداد ماه) پس از مسابقه بین تیم‌های جوانان متز فرانسه و باشگاه محلی برلین در مسابقات رخ داد. در پایان مسابقه نزاع شروع شد و فوتبالیست 16 ساله تیم میهمان (نامش تاکنون اعلام نشده) به بازیکن حریف با نام پائول حمله کرد و چندین ضربه به سر و شکم او زد. پائول اقدام به فرار و ترک محل حادثه کرد، اما مهاجم آرام نگرفت و ضربه دیگری از پشت به سرش وارد کرد. همان‌طور که بعداً مشخص شد، این ضربه کشنده بود.

جوان برلینی در همان محل درگیری از هوش رفت، در حالی که مهاجم به گفته شاهدان عینی با آرامش زمین را ترک کرد. در همان زمین فوتبال مبارزه برای احیای زندگی فوتبالیست 15 ساله شروع شد. این حادثه دردناک یادآور وضعیت کریستین اریکسن سوئدی در آخرین مسابقات قهرمانی جام ملت‌های اروپا بود. این پسر در چمن احیا شد و به بیمارستان انتقال یافت اما در بیمارستان وضعیت پائول بدتر شد. پزشکان به مدت سه روز برای نجات جان پائول جنگیدند اما در نهایت مرگ مغزی‌اش را اعلام کردند. یک هفته بعد، جزئیات کالبد‌شکافی مشخص شد: ترومای بلانت در سمت چپ سر منجر به یک نتیجه کشنده شد، هیچ بیماری قبلی هم شناسایی نشد.

فوتبال آلمان ,

به گفته دادستان نادیا نیسن در صبح روزی که این فوتبالیست جوان درگذشت، والدین پائول با اهدای اعضای پسرشان به نیازمندان موافقت کردند.

 متهم این درگیری مرگبار در زمین فوتبال یک شهروند مراکشی مقیم فرانسه است. ابتدا به اتهام وارد کردن صدمه شدید بدنی حکم دستگیری‌اش صادر شد اما پس از فوت پائول، وضعیت پرونده این بازیکن تشدید شده است. محل محاکمه بسیار مورد بحث قرار گرفت و در نهایت تصمیم گرفته شد متهم در فرانکفورت بماند. به گفته دادستان، مجازات چنین جرایمی برای بزرگسالان 3 تا 15 سال حبس است، اما در این مورد حداکثر مجازات آن 10 سال زندان خواهد بود.

مظنون همچنان در بازداشت به سر می‌برد و در انتظار محاکمه است. وکیل متهم گفته که مرد جوان نسبت به خبر مرگ فوتبالیست برلینی واکنش بسیار احساسی نشان داده و عمیق‌ترین عذرخواهی خود را ابراز کرده است. نماینده متهم اصرار دارد که او در دفاع از خود اقدام کرده است.

باشگاه برلینی هم به این فاجعه واکنش نشان داده است. یک ماه است که پیامی مبنی بر مرگ یک دانش‌آموز در صفحه اصلی سایت رسمی “برلین” درج شده است. با توجه به اینکه تحقیقات ادامه دارد، اظهارنظرهای بیشتری در دسترس نیست. سرویس رسانه‌ای باشگاه برلینی این جوان را “خوش اخلاق، صادق و بشاش” توصیف کرد. علاوه بر این، این پرسش مطرح شد که آیا تیم باید فصل را تمام کند؟ آنها نمی‌خواستند بچه‌هایی را که دوست خود را از دست داده‌اند، وادار به ادامه مسابقات کنند، اما در نهایت باشگاه تصمیم گرفت در تمام مسابقات برنامه‌ریزی شده به یاد پائول شرکت کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا