سریال خاتون
فوتبال جهان

مارتینس: بازی با بوسنی نمونه‌ای از نگرش و تعهد بازیکنان است/ باید از تجربه رونالدو استفاده کنیم

به گزارش امین گیمز، روبرتو مارتینس که شاگردانش پیش از این صعود خود به مرحله پایانی یورو 2024 را قطعی کرده بودند و شب گذشته (دوشنبه) در ادامه بازی‌های مرحله انتخابی یورو 2024 موفق شدند در خانه بوسنی و هرزگوین به برتری قاطع 5 بر صفر برسند، پس از این بازی گفت: این بازی نمونه‌ای از کار بازیکنان در تمرینات، نگرش و تعهد آنهاست. من نیمه اول بازی‌مان مقابل اسلواکی (دیداری که پرتغال با نتیجه 3 بر 2 پیروز و صعودش را قطعی کرد) را دوست داشتم، اما نیمه دوم آن بازی را دوست نداشتم. بازیکنان ما در این بازی واکنش خوبی از خود نشان دادند. ما دروازه‌مان را هم بسته نگه داشتیم که این نشانه خیلی مهمی برای ما به شمار می‌رود.

وی افزود: به عنوان یک فوتبالیست و هوادار، خاطرات اینچنینی را دوست دارید، خاطره پیروزی 5 بر صفر خارج از خانه، 8 برد متوالی … که این باعث رضایت‌مات است. ما در بازی بعدی‌مان (اواخر آبان ماه) باید به لیختن‌اشتاین سفر کنیم، اما دوست دارم در بازی پایانی‌مان در این رقابت‌ها (بازی با ایسلند) در ورزشگاه خوسه آلوالاده جشنی برپا کنیم. بازی در خانه و کسب یک امتیاز تاریخی، دلیل خوبی برای جشن گرفتن است. ما باید همه توان خود را به نمایش بگذاریم. من و کادرفنی‌ام کار سختی برای انتخاب 23 بازیکن تیم ملی داریم چون فوتبال پرتغال بازیکنان خوب زیادی دارد، اما همین مسیر را ادامه می‌دهیم.

سرمربی اسپانیایی تیم ملی فوتبال پرتغال همچنین در تمجید از فوق‌ستاره 38 ساله تیمش که در این بازی هم دو گل به ثمر رساند و شماره گل‌های زده ملی خود را به عدد 127 رساند، اظهار داشت: کریستیانو رونالدو حداکثر تجربه را دارد و ما باید از آن استفاده کنیم تا شفافیت خوبی در مورد آنچه که باید در زمین انجام دهیم تا بهترین بازدهی را از هر بازیکن برای تیم بگیریم، داشته باشیم.

پرتغال با این برد 24 امتیازی شد و صدرنشین گروه J مرحله انتخابی یورو 2024 است و صعودش به عنوان صدرنشین این گروه را قطعی کرد. اسلواکی با 16 امتیاز و لوکزامبورگ با 11 امتیاز در رده‌های بعدی این گروه جای دارند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا