سریال خاتون
فوتبال جهان

مالدینی: افرادی در میلان حضور دارند که احترامی برایش قائل نیستند/ نباید تونالی را می‌فروختیم

به گزارش امین گیمز، پائولو مالدینی که در پایان فصل گذشته به دلیل اختلاف با مدیران باشگاه میلان از سمت مدیر ورزشی این باشگاه ایتالیایی کنار گذاشته شد، در گفت‌وگو با روزنامه ایتالیایی «رپوبلیکا» درباره اینکه آیا انتظار جدایی‌اش از باشگاه میلان را داشت، گفت: باشگاه به رقم 1.2 میلیارد فروخته شد و مالکان جدید به دنبال ایجاد تغییر بودند و حق انجام این کار را هم داشتند اما باید به افراد و نقش‌هایی که دارند، احترام گذاشت. باید برای حق و حقوقم با باشگاه توافقی می‌کردم اما عشق من به میلان بی‌قید و شرط باقی می‌ماند.

وی درباره اینکه چرا در این 6 ماه ترجیح داده بود سکوت کند، خاطرنشان کرد: زمان به شما اجازه می ‌هد که به آرامش برسید. در حال حاضر افرادی در باشگاه میلان هستند که احترام واقعی برای هویت و تاریخ باشگاه میلان قائل نیستند، این در حالی است که باشگاه میلان باید به افرادی همچون من اعتماد کند.

مدیر ورزشی پیشین تیم فوتبال میلان که تابستان 2020 ساندرو تونالی را از برشا به طور قرضی به جمع روسونری اضافه کرد و در ادامه هم قرارداد او با باشگاه میلان قطعی شد، در مواجهه با این پرسش  که «اگر شما بودید، تونالی را می‌فروختید؟»، اظهار داشت: اگر ما بودیم، تا جای ممکن نمی‌گذاشتیم تونالی از میلان جدا شود. ما هرگز چنین اجازه‌ای نمی‌دادیم. من مخالف فروش بازیکنان بزرگ‌مان هستم و و ما نباید او را (به نیوکاسل) می‌فروختیم. ما یک و نیم برابر ارزش واقعی تونالی خرج کردیم تا او را از برشا به خدمت بگیریم و یادم می‌آید که برای عملی کردن انتقال او با مالکان باشگاه میلان و مدیر اجرایی باشگاه جنگیدیم. حتی دپارتمان استعدادیابی باشگاه هم مخالف خرید تونالی بود.

مالدینی در ادامه درباره اینکه اگر به عقب برمی‌گشتید باز قرارداد استفانو پیولی را تمدید می‌کردید، گفت: باید از پیولی به خاطر کارهایی که کرده، تشکر کرد اما با محول کردن کارهایی که خارج از اراده اوست، او تنها و تنهاتر می‌شود. نقش من به عنوان مدیر ورزشی شامل درگیری‌های زیاد می‌شود. ما با پیولی درگیری‌هایی داشتیم، اما او شایسته تمدید شدن قراردادش بود. اگر مانند گذشته، وحدت نظر و چشم‌انداز با اهداف باشگاه وجود داشت، چرا باید تغییر مربی می‌دادیم.

اسطوره فوتبال میلان و ایتالیا که از او به عنوان اصلی‌ترین گزینه برای پست مدیر ورزشی تیم فوتبال الاتحاد عربستان یاد شده است، درباره احتمال حضورش در این لیگ گفت: من هرگز قبول نمی‌کنم که به یک باشگاه ایتالیایی دیگر بپیوندم، شاید فقط یک باشگاه سطح بالای دیگر را برای کار انتخاب کنم. حضور در لیگ عربستان؟ کسی چه می‌داند، این می‌تواند یک ایده باشد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا