فوتبال جهان

محرومیت 4 ساله در انتظار پوگبا در پی مثبت شدن تست دوپینگش

به گزارش امین گیمز، پل پوگبا هافبک فرانسوی تیم فوتبال یوونتوس به دلیل مثبت شدن تست دوپینگش از سوی آژانس ملی مبارزه با دوپینگ ایتالیا، به صورت موقت از حضور در میادین محروم شده، اما این محرومیت ممکن است برای مدتی طولانی تمدید شود.

نمونه پوگبا که وجود مواد نیروزای ممنوعه در آن تأیید شده است، پس از بازی یوونتوس مقابل اودینزه در روز بیستم آگوست (هفته نخست سری A) از او گرفته شد و طبق اعلام آزمایشگاه آژانس مبارزه با دوپینگ ایتالیا، مقادیر تستوسترون – هورمون تقویت‌کننده عضلات – موجود در نمونه پوگبای 30 ساله بیشتر از میزان مجاز بوده است. همین مسئله باعث محرومیت موقت هافبک سابق منچستریونایتد شده است.

 

محرومیت موقت پوگبا تا زمان بررسی نمونه B‌ (نمونه دوم) بازیکن، ادامه خواهد داشت و در صورتی که نمونه دوم او نیز مثبت شود، محرومیت وی از حالت موقت به حالت قطعی تغییر می‌کند و بسته به نظر آژانس مبارزه با دوپینگ ایتالیا ملی‌پوش فرانسه ممکن است تا چهار سال از حضور در تمام میادین محروم شود.

در همین حال باشگاه یوونتوس نیز با انتشار بیانیه‌ای مثبت شدن تست دوپینگ پوگبا را تأیید کرده و از انجام اقدامات لازم برای پیگیری این موضوع خبر داده است. این خبر نکته منفی دیگری برای دوره دوم پوگبا در تورین است که تا الان به سبب مصدومیتی طولانی طی یک سال از بازگشتش به بیانکونری تنها هشت بازی برای این تیم انجام داده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی
دانلود سریال گناه فرشته گناه فرشته
دکمه بازگشت به بالا