سریال خاتون
فوتبال جهان

مدافع انگلیسی: سخت‌ترین یارگیری؟ قطعاً مهدی طارمی/حرکات او غیرقابل پیش‌بینی است

به گزارش امین گیمز، زک لووی خبرنگار سرشناس آمریکایی در گفت‌وگویی تصویری با ژروم اوپوکو مدافع میانی 24 ساله تیم آروئوکای پرتغال از او پرسید که «یارگیری کدام مهاجم برای تو در رقابت‌های فصل گذشته لیگ برتر پرتغال سخت‌تر از همه بود؟»، که پاسخ این مدافع انگلیسی مهدی طارمی بود، مهاجمی که فصل گذشته با به ثمر رساندن 22 گل عنوان آقای گلی لیگ برتر پرتغال را از آن خود کرد. طارمی 30 ساله در ماه دسامبر 2022 در برتری 5 بر یک پورتو مقابل تیم آروئوکا هت‌تریک کرد و در تاریخ 11 ژانویه 2023 هم در برد 4 بر صفر پورتو مقابل همین تیم در جام حذفی پرتغال دو پاس‌گل برای هم‌تیمی‌هایش ساخت.

اوپوکو که سابقه عضویت در تیم فولام را هم درکارنامه حرفه‌ای‌اش دارد، در پاسخ به پرسش این خبرنگار آمریکایی گفت: «احتمالاً در پاسخ شما باید بگویم مهدی طارمی؛ چون او درست در همان پست روملو لوکاکو بازی می‌کند و برای یارگیری او گاهی باید مانند یک هافبک دفاعی عمل کرد و گاهی هم مثل همان پستی که بازی را در آن آغاز کرده‌اید مقابلش بازی کنید، چون او عقب‌تر از محوطه جریمه حریف بازی می‌کند اما در نهایت او کسی است که برای گلزنی به دل محوطه جریمه حریف می‌زند. به همین خاطر در پاسخ به پرسش شما می‌گویم طارمی. او در زمین حرکات متنوعی از خود به نمایش می‌گذارد و حرکاتش غیرقابل‌ پیش‌بینی است».

زک لووی در ادامه گفت: «من مدتی است بازی‌های مهدی طارمی را از زمان آمدنش به لیگ پرتغال زیرنظر دارم و به نظرم او ترکیبی از یک هافبک نفوذی و یک مهاجم نوک است. او در عین حال که مثل یک هافبک بازیساز عمل می‌کند، گلزنی هم می‌کند و همین منجر به این شد که او فصل گذشته عنوان آقای گلی لیگ برتر پرتغال را از آن خود کند».

طارمی که وارد سال پایانی قراردادش با پورتو شده؛ در سه فصل اخیر آمار 80 گل‌ زده و 49 پاس‌گل در 147 بازی را در این تیم پرتغالی از خود بر جای گذاشته است. در حال حاضر چند تیم اروپایی مهاجم ملی‌پوش ایرانی را زیر نظر دارند که در آخرین گمانه‌زنی‌ها از علاقه تاتنهام در صورت جدایی هری کین یاد شده است. پیشتر تیم میلان ایتالیا نیز به طور جدی وارد مذاکره برای جذب طارمی شد اما در نهایت به دلیل عدم توافق مالی با پورتو فعلا عقب‌نشینی کرده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا