سریال خاتون
فوتبال جهان

مذاکره روسیه با کشورهای آفریقایی برای برگزاری بازی‌های دوستانه

به گزارش امین گیمز، ماکسیم میتروفانوف، دبیرکل فدراسیون فوتبال روسیه  گفت که این فدراسیون در حال مذاکره با کشورهای آفریقایی برای برگزاری بازی‌های دوستانه است. 

میتروفانوف خاطرنشان کرد: ما در این برهه در مورد شکل گسترده همکاری و تبادل تجربیات در زمینه‌های مختلف با کشورهای آفریقایی صحبت می‌کنیم. باید بگویم در حال برنامه‌ریزی برای امضای قرارداد مشخصی درباره برگزاری بازی‌های دوستانه در اجلاس روسیه و آفریقا نیستیم اما توافقات حاصل شده در اینجا ممکن است پیش نیاز این موضوع باشد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال روسیه افزود: کشورهای آفریقایی مدنظر برای برگزاری بازی‌های دوستانه از جمله شرکت کنندگان در آخرین جام جهانی در قطر هستند. تیم‌های ملی آفریقایی همانند سنگال، تونس، مراکش، کامرون و غنا در جام جهانی قطر حضور داشتند. مراکشی‌ها در این مسابقات به مقام چهارم رسیدند و بهترین نتیجه تاریخ مسابقات را در بین تیم‌های آفریقایی به نمایش گذاشتند.

تیم‌های ملی و باشگاه‌های فوتبال روسیه از فوریه 2022 با تصمیم فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) به دلیل جنگ اوکراین از شرکت در مسابقات بین‌المللی تا اطلاع ثانوی محروم شدند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا