سریال خاتون
فوتبال جهان

مربی سابق طارمی: تصمیم او مرا متعجب نکرد/ پیشنهاد حداقلی به این بازیکن دادیم

به گزارش امین گیمز، کارلوس کاروالیال که هدایت تیم فوتبال ریوآوه در فصل 20-2019 را بر عهده داشت و مهدی طارمی را به فوتبال دنیا معرفی کرد، در گفت‌وگو با نشریه «اوژوگو» درباره ستاره تیم ملی فوتبال کشورمان اظهار داشت: طارمی پیش از انتقال به ریوآوه، در قطر شرایط مالی خوبی داشت. افراد زیادی بودند که او را در نظر داشتند اما کسی برای جذب این بازیکن اقدام نکرد و فقط ما بودیم که چنین کاری کردیم.

وی در مورد روند مذاکرات با مهاجم تیم ملی ایران تصریح کرد: طارمی قرارداد بسیار بالایی داشت و فسخ قرارداد او (با الغرافه) سخت بود. ما یک ماه با هم صحبت کردیم با این حال مهدی اشتیاقی قدرتمند برای موفقیت در اروپا داشت. او 26 ساله بود و ریوآوه از لحاظ مالی، پیشنهادی حداقلی اما بسیار مهم ارائه کرد. این بازیکن در زمان خوبی آمد و پویایی خاصی به خط حمله ما داد. او بازیکنی فوق‌العاده، شخصیتی عالی و بسیار باهوش است.

سرمربی پیشین ریوآوه درباره پاسخ منفی طارمی به پیشنهاد نجومی باشگاه الهلال گفت: اینکه طارمی پیشنهادهای مالی خوبی را رد کرد، مرا متعجب نمی‌کند. او با جاه‌طلبی‌های بزرگی به اروپا آمد و برنامه‌های خودش را دنبال کرد. این بازیکن بسیار مصمم است و با ما آقای گل لیگ برتر شد. مهدی بسیار پیشرفت کرده و خوش‌شانس بود که یک مربی با استانداردهای دقیق و باکیفیتی چون سرجیو کونسیسائو پیدا کرده است.

کاروالیال در مورد ویژگی‌های منحصر به فرد طارمی خاطرنشان کرد: زمانی که او به ریوآوه آمد، توپ را به‌ سختی باز پس می‌گرفت و عملکرد دفاعی خوبی نداشت. با این حال مهدی در این زمینه یکی از بهترین‌ها شد که در پورتو یک ویژگی عالی محسوب می‌شود. طارمی همیشه در پاس نهایی و حرکات خودش باهوش بود و هوشمندی بهترین سلاح است. او فردی درونگراست اما همیشه رفتاری دوستانه دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا