سریال خاتون
فوتبال جهان

مسی: این آرژانتین فاصله چندانی با بهترین بارسلونای تاریخ ندارد

به گزارش امین گیمز، لیونل مسی و یارانش در تیم ملی آرژانتین بامداد امروز (چهارشنبه) تحمیل شکست 2 بر صفر به پرو، چهارمین برد متوالی خود در چهارمین دور از بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی 2026 را کسب کرد تا با 12 امتیاز به صدرنشینی خود در جدول رده‌بندی مسابقات ادامه داد.

لیونل مسی که در این بازی هر دو گل آلبی‌سلسته را به ثمر رساند، اعتراف کرد که از نظر این کیفی، تیم ملی کشورش را نزدیک به بارسلونای تحت هدایت پپ گواردیولا (2008 تا 2012) می‌داند. او گفت: فکر می‌کنم که یک روز دیگر هم این سؤال را از من پرسیدید (اینکه آرژانتین فعلی بهتر است یا بارسلونای گواردیولا). این تیم تحسین‌برانگیز است و همچنان با اعتماد به نفس به کارش ادامه می‌دهد و بازی به بازی هم پیشرفت می‌کند. مقایسه با بهترین بارسلونای تاریخ؟ خب نه این خیلی زیاد است اما فکر می‌کنم که این تیم با نمایش‌هایی که ارائه کرده، از نظر سطح کیفی به آن تیم بسیار نزدیک شده است. به هر حال این تیم قهرمان آمریکا (کوپا آمه‌ریکا) و جهان شده است. پس در این تیم ویژگی‌های مثبت فراوانی می‌توان پیدا کرد. تیم‌مان کلی بازیکن بزرگ دارد که خوب بازی می‌کنند اما در کل فرقی نمی‌کند که کدام بازیکن در میدان باشد چون سبک بازی تیم طوری است که هر کسی که بازی کند، نتیجه می‌گیریم. از مسیری که در پیش گرفته‌ایم راضی هستم و می‌خواهم که به حرکت‌مان در آن ادامه دهیم.

مسی افزود: بعد از قهرمانی‌مان در کوپا آمه‌ریکا، این تیم واقعاً پیشرفت داشت. آن قهرمانی ما را از زیر فشاری بزرگ خلاص کرد و سرآغاز موفقیت‌های بعدی شد و بعد از قهرمانی در جام جهانی اوضاع حتی بهتر هم شد. تیم به توانایی‌های خودش ایمان آورده و اعتماد به نفس پیدا کرده است. در کل از وضعیت تیم‌مان راضی هستیم و امیدواریم که این روند حفظ شود.

انتهای پیام/

 

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا