سریال خاتون
فوتبال جهان

مسی در آستانه تبدیل به پرافتخارترین بازیکن تاریخ

به گزارش امین گیمز، شنبه پیش رو برای لیونل مسی روز بسیار مهمی است؛ روزی که می‌تواند با تبدیل شدن او به پرافتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال همراه باشد.

ستاره آرژانتینی که در پایان قراردادش با پاری‌سن‌ژرمن به عنوان بازیکن آزاد به تیم اینتر میامی پیوسته است، در تمام تورنمنت‌هایی که در دوران بازیگری‌اش در آنها حضور داشته، قهرمان شده و حالا برنامه او این است که در فوتبال آمریکا هم به این روند ادامه دهد.

اولین فرصت او برای کسب جام با اینترمیامی شنبه هفته پیش رو در فینال جام اتحادیه آمریکا است. اگر او و یارانش در آن روز مقابل تیم نشویل اس‌سی به پیروزی دست پیدا کنند قهرمان جام اتحادیه خواهند شد که این چهل‌و‌چهارمین قهرمانی لیونل مسی خواهد بود. او که تا الان در 6 بازی‌اش برای اینترمیامی 9 گل زده است، با این گل‌ها به تیمش برای کسب سهمیه حضور در جام باشگاه‌های آمریکای شمالی در سال 2024 کمک کرده است.

در حال حاضر مسی با 43 جام قهرمانی بعد از دنی آلوز ستاره سابق تیم ملی برزیل و بارسلونا به عنوان دومین بازیکن دارای بیشترین تعداد جام شناخته می‌شوند، البته به عقیده برخی مؤسسات و سازمان‌‌ها، دو بازیکن اکنون از لحاظ کسب جام با یکدیگر برابر هستند، چون یکی از قهرمانی‌های آلوز در رقابت‌های قهرمانی شمال شرق برزیل در سال 2002 به دست آمده است که آن را به عنوان یک تورنمنت رسمی نمی‌شناسند. برخی از رسانه‌‌ها اما آن تورنمنت را رسمی می‌دانند. این داستان اما تفاوت چندانی در وضعیت مسی ایجاد نخواهد کرد، چون او فرصت‌های زیادی برای برابر شدن و حتی شکست رکورد آلوز دارد.

لیونل مسی ,

اولین فرصت او همین بازی شنبه در فینال جام اتحادیه آمریکا است و فرصت بعدی رقابت‌های جام حذفی فوتبال آمریکا است که در مرحله نیمه نهایی آن اینتر میامی با تیم سینسیناتی روبرو خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا