سریال خاتون
فوتبال جهان

مصوبه جدید کالچو، دست میلان برای خرید طارمی را باز کرد

به گزارش امین گیمز، فدراسیون فوتبال ایتالیا با تصویب قانونی جدید و ابلاغ آن به باشگاه‌های این کشور، اعلام کرد که از این پس آن دسته از بازیکنان بریتانیایی و سوئیسی که در کالچو مشغول به بازی شوند، در زمره بازیکنان اروپایی محسوب خواهد شد و به این ترتیب سهمیه بازیکنان غیراروپایی تیم‌ها مصرف نخواهد شد.

سوئیس و کشورهای پادشاهی بریتانیا شامل انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلندشمالی زیر مجموعه اتحادیه اروپا محسوب نمی‌شوند و به این ترتیب قوانین کار اتحادیه اروپا شامل حال شهروندان آنها نمی‌شود که این موضوع در فوتبال قاره سبز هم صدق می‌کند.

فدراسیون فوتبال ایتالیا اما از اکنون فوتبالیست‌های کشورهای یاد شده را در زمره شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواهد دانست و به این ترتیب این دسته از بازیکنان سهمیه‌های غیراروپایی باشگاه‌های ایتالیایی را به خود اختصاص نخواهند داد.

مصوبه جدید به نفع باشگاه‌هایی مانند میلان خواهد بود که سهمیه‌شان برای جذب بازیکنان غیراروپایی تمام شده است. این یعنی که روسونری با وجود جذب روبن لوفتوس چیک انگلیسی و ساموئل چوکووئزه نیجریه‌ای هنوز یک سهمیه دیگر برای خرید بازیکن غیراروپایی دارد که می‌تواند آن را صرف جذب یکی از بازیکنان مدنظرش کند. مهدی طارمی مهاجم پورتو و دایچی کامادای ژاپنی از اینتراخت فرانکفورت، دو بازیکنی هستند که در هفته‌های اخیر نام‌شان در فهرست خریدهای تابستانی میلان قرار گرفته بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا