سریال خاتون
فوتبال جهان

منچسترسیتی در ضیافت پنالتی‌ها، سوپرجام اروپا را فتح کرد

به گزارش امین گیمز، بازی سوپرجام فوتبال اروپا شب گذشته (چهارشنبه) در شهر پیرائوس یونان میان تیم‌های منچسترسیتی به‌عنوان فاتح فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا و سویا فاتح لیگ اروپا برگزار شد که این نبرد پس از تساوی یک – یک در وقت‌های معمول مستقیماً به ضربات پنالتی رفت و در آنجا تیم انگلیسی با نتیجه 5 بر 4 بر حریف اسپانیایی خود غلبه کرد تا فصل را با یک خاطره شیرین آغاز کند.

در این بازی ابتدا سویا در دقیقه 25 با گلزنی یوسف النصیری از حریف خود پیش افتاد، اما کول پالمر در دقیقه 63 کار را برای سیتی به تساوی کشاند. در ضربات پنالتی در حالی که هر پنج پنالتی‌زن من‌سیتی، شامل ارلینگ هالند، خولیان آلوارس، متئو کواچیچ، جک گریلیش و کایل واکر گلزنی کردند، سویا به واسطه هدر رفتن ضربه آخرش توسط نمانیا گودلی تن به شکست داد.

 

من‌سیتی که دو هفته پیش در بازی سوپرجام انگلیس (جام خیریه) به آرسنال باخت و فرصت کسب‌ شش‌گانه را از دست داد، با غلبه بر سویا چهارمین جام خود در ادامه هت‌تریک قهرمانی‌های فصل گذشته را کسب کرد و حالا باید منتظر فرا رسیدن ماه دسامبر باشد تا آخرین جام از آن شش‌گانه را با فتح جام جهانی باشگاه‌ها کسب کند.

این سومین قهرمانی اروپایی تاریخ باشگاه منچسترسیتی پس از فتح جام در جام اروپا در فصل 70-1969 و فتح لیگ قهرمانان اروپا در فصل گذشته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا