سریال خاتون
فوتبال جهان

منچسترسیتی پردرآمدترین باشگاه از حیث حضور بازیکنانش در جام جهانی قطر

به گزارش امین گیمز، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) امرروز (پنجشنبه) اعلام کرد این فدراسیون 209 میلیون دلار به باشگاه‌هایی که بازیکنان‌شان در مسابقات جام جهانی 2022 قطر،‌ تیم‌‌های ملی خود را همراهی کردند، پرداخت می‌کند. طبق گزارش خبرگزاری «رویترز» این مبلغ به 440 باشگاه از 51 کشور مختلف پرداخت خواهد شد که بازیکنان آنها در ماه‌های نوامبر و دسامبر 2022 در این مسابقات حضور داشتند.

فیفا به ازای هر روز مبلغ 10 هزار و 950 دلار برای هر یک از 837 فوتبالیست حاضر در جام جهانی 2022 قطر، صرف‌نظر از اینکه در طول این مسابقات چند دقیقه بازی کرده‌اند، به باشگاه‌های مورد نظر پرداخت می‌کند. مجموع رقم پرداختی بابت هر بازیکن هم بین باشگاه یا یا باشگاه‌هایی تقسیم می‌شود که بازیکن در دو سال منتهی به مرحله پایانی جام جهانی قطر، با آنها قرارداد داشته است.

این رقم نسبت به رقم روزانه 8530 دلاری که فیفا به ازای هر بازیکن در جام جهانی 2018 روسیه به باشگاه‌ها پرداخت کرد، افزایش داشته است. برای جام جهانی 2022 قطر، در مجموع 46 باشگاه انگلیسی با مجموع دریافتی 37 میلیون  713 هزار و 297 دلار بزرگترین دریافت‌کنندگان این پاداش خواهند بود و پس از آن باشگاه‌های اسپانیایی، آلمانی، ایتالیایی و فرانسوی قرار دارند.

76 درصد از کل پاداشی که فیفا به این منظور در نظر گرفته، به باشگاه‌های اروپایی می‌رسد  که رقمی معادل 158.9 میلیون دلار است. باشگاه منچسترسیتی با داشتن 16 بازیکن در جام جهانی قطر که بیشترین تعداد بازیکن در بین باشگاه‌های انگلیسی بوده، با کسب 4.6 میلیون دلار در صدر این لیست قرار دارد و تیم‌های بارسلونا، بایرن مونیخ، رئال مادرید و پاری‌سن‌ژرمن به ترتیب در رده‌های بعدی ایستاده‌اند. بایرن مونیخ با داشتن 17 بازیکن بیشتر سهم را از تعداد حضور بازیکن در جام جهانی قطر داشته است.

جانی اینفانتینو رئیس فیفا اعلام کرده رقم پرداختی به باشگاه‌ها بابت آزادسازی بازیکنان‌شان برای حضور در جام جهانی 2026 افزایش خواهد یافت، جام جهانی که تعداد تیم‌های شرکت کننده‌اش از 32 تیم به 48 تیم افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا