سریال خاتون
فوتبال جهان

مهاجم سابق پورتو: در کره جنوبی خیلی درباره طارمی صحبت می‌شود

به گزارش امین گیمز، ادگار برونو مهاجم 36 ساله فعلی تیم فوتبال دائگوی کره جنوبی در برهه کوتاهی به عضویت تیم پورتو درآمد و برای این تیم به میدان رفت. وی سابقه بازی در تیم‌های سائوپائولو، واسکو داگاما، ویتوریا گیمارش، آدانا دمیر اسپور و الوصل را در کارنامه دارد.

ادگار در گفت‌وگویی که با روزنامه «اوژوگو» پرتغال داشته، درباره وضعیت پورتو اظهار داشت: من همیشه بازی‌های پورتو را دنبال می‌کنم؛ به‌ویژه هنگام حضور این تیم در لیگ قهرمانان اروپا. کره‌ای‌های زیادی هستند که می‌گویند تیم‌های اسپانیایی، ایتالیایی و انگلیسی، پورتو را به‌راحتی شکست می‌دهند و به آنها می‌گویم باید به پورتو احترام بگذارید، چون این تیم همیشه کار هر تیمی را سخت می‌کند.

وی با تمجید از مهاجم تیم ملی کشورمان تصریح کرد: مهدی طارمی به‌خاطر گل‌هایی که می‌زند، در کره جنوبی شناخته شده است و خیلی درباره او صحبت می‌شود. او مهاجمی ترسناک است و به‌خاطر گل‌هایی که در انتخابی جام جهانی به ثمر رسانده، در آسیا به شهرت رسیده است.

مهاجم سابق پورتو با اشاره به ویژگی‌های ستاره تیم ملی ایران گفت: طارمی نه تنها یک گلزن است، بلکه فضای زیادی برای سایر بازیکنان می‌سازد و به همین خاطر است که توجهات را جلب می‌کند. او به بقیه بازیکنان پاس گل می‌دهد و با حرکات و پاس‌های خودش به تیم کمک می‌کند. طارمی همیشه می‌خواهد خارج از فضای مهاجم شماره 9 بازی کند و گزینه‌های پاس زیادی برای هم‌تیمی‌های خودش فراهم می‌کند.

مهدی طارمی تاکنون در 158 مسابقه با پیراهن پورتو به میدان رفته و موفق به ثبت آمار 82 گل و 50 پاس گل شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا