سریال خاتون
فوتبال جهان

مورینیو: برخی بازیکنان یک بار دیگر فرصت اثبات خود را از دست دادند/ سطحی‌نگر بودیم

به گزارش امین گیمز، ژوزه مورینیو در پی تساوی یک – یک شب گذشته (پنجشنبه) شاگردانش مقابل سروت سوئیس در مرحله گروهی لیگ اروپا که باعث شد تا کارشان برای صعود مستقیم به مرحله یک‌هشتم نهایی این رقابت‌ها دشوار شود و در صورت رقم نخوردن نتایج موردنظر در دور پایانی این رقابت‌ها باید راهی مرحله پلی‌آف شوند، پس از این بازی در گفت وگو با شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورت ایتالیا» گفت: ما موقعیت‌های خیلی خوبی در این بازی داشتیم اما عملکردی که در نیمه دوم داشتیم، اغلب برای ما اتفاق می‌افتد.

وی افزود: حیف است که در رختکن دوربین نداریم که ببینید هر بار به بازیکنانم می‌گویم که وقتی در خانه حریفی که یک گل خورده بازی می‌کنیم، آنها برای جبران نتیجه می‌آیند و خواهند جنگید. این یک واکنش طبیعی است و چیزی است که ما انتظار داریم. باز هم نگرشی سطحی‌نگر به بازی داشتیم. بازیکنانی هستند که یکبار دیگر فرصت اثبات خود را از دست دادند، به عنوان مثال حسام عوار. چند نفر از نیمکت‌نشینان ما در سری A با نگرش عالی به میدان می‌آیند، اما در لیگ اروپا با نگرشی سست به میدان می‌آیند، مثل اینکه عادت به نیمکت‌نشینی ندارند و باعث بهتر شدن سبک بازی ما نمی‌شوند.

آقای خاص صحبت‌های خود را اینطور ادامه داد: ما به پلی‌آف دیگری می‌رویم و مصاف‌مان با تیمی که از لیگ قهرمانان حذف می‌شود، دشوار خواهد بود. این دو بازی اروپایی دیگر (رفت و برگشتی) است، یکی از آنها در ورزشگاه المپیکوی مملو از تماشاگر خواهد بود که هواداران عشق خود به تیم را نشان خواهند داد. با این حال نمی‌خواهم از حضور در پلی‌آف درامی بسازم. درام این است که ما بارها و بارها نگرش اشتباه این بازیکنان و آنهایی که در نیمه دوم به عنوان بازیکن ذخیره به میدان می‌آیند را داشته‌ایم. راستش من این را درک نمی‌کنم.

مورینیو تصریح کرد: من 150 بازی در لیگ قهرمانان اروپا را مربیگری کرده‌ام که بسیار سخت‌تر هستند اما به نظر می‌رسد افرادی هستند که سابقه زیادی در اروپا ندارند و این بازی‌ها را با حداقل توان خود انجام می‌دهند. کسانی هستند که برای 90 دقیقه تمام تلاش خود را می‌کنند و در سوی دیگر کسانی هستند که به نظر می‌رسد در این مسابقات دچار غرور شده‌اند.

سرمربی پرتغالی رُم در مواجهه با این پرسش که «آیا برخی از آن بازیکنان بهای عملکرد ضعیف خود را خواهند داد؟»، گفت: هیچ بازیکنی هزینه‌ای را پرداخت نخواهد کرد. گواردیولا می‌تواند این کار را انجام دهد، و اگر از یکی راضی نباشد با او خداحافظی می‌کند و با کنار گذاشتن او از ترکیب، شخص دیگری را انتخاب می‌کند. من اما نمی‌توانم این کار را در رُم انجام دهم. من فقط می‌توانم سعی کنم هر روز در تمرینات به آنها تلنگر بزنم تا بهترین نتیجه را از این گروه بگیرم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا