سریال خاتون
فوتبال جهان

موندو دپورتیوو؛ یوفا مدارکی علیه بارسلونا ندارد

به گزارش امین گیمز، یک روز پس از اینکه حکم دیوان دادگستری اروپا مبنی بر قانونی بودن راه‌اندازی سوپرلیگ اروپا اعلام شد و دو باشگاه رئال مادرید و بارسلونا به همراه حامیان مالی این پروژه موفق شدن حکم ممنوعیت برگزاری این تورنمنت که توسط یوفا و فیفا صادر شده بود را نقض کنند، روزنامه آلمانی «دای ولت» چاپ برلین با انتشار گزارشی مدعی شد؛ باشگاه بارسلونا به دلیل نقض قوانین بازی جوانمردانه مالی ممکن است از حضور در رقابت‌های فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا محروم شود.

حالا روزنامه «موندو دپورتیوو» چاپ کاتالونیا که به باشگاه بارسلونا نزدیک است، خبر می‌دهد که یوفا هیچ مدرکی علیه بارسلونا برای محروم کردن این باشگاه از حضور در رقابت‌های فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا ندارد و اهرم‌های مالی باشگاه بارسلونا که اخیراً فعال شد تا اوضاع مالی‌ خود را سروسامان ببخشند، کاملاً مورد تایید لالیگا بوده است.

روزنامه آلمانی مدعی شد که این اطلاعات را از یوفا دریافت کرده است و دلیل تحریم احتمالی بارسلونا، نقض مقررات بازی جوانمردانه مالی یوفا است که بر اساس آن باشگاه‌ها موظفند هزینه‌ها را با درآمد مربوطه جبران کنند. در این مورد، ارزیابی که معمولا انجام می‌شود یک چرخه مالی از سه فصل گذشته است.

علیرغم این واقعیت که باشگاه بارسلونا سود 304 میلیون یورویی خود که در تاریخ 21 اکتبر در مجمع این باشگاه تصویب شد را اعلام کرد، روزنامه «دای ولت» مدعی شده که این ارقام می‌توانند زیر سؤال بروند چون مقررات مالی یوفا می‌گوید که تنها عملیاتی در این زمینه محاسبه می‌شوند که مستقیماً از تجارت فوتبال ناشی شده باشند.

سود 304 میلیونی بارسا عمدتاً در نتیجه درآمد 399 میلیون یورویی این باشگاه از فروش 15 درصد از درآمد حق پخش تلویزیونی بازی‌های خود به کمپانی «Sixth Street» برای 25 سال آینده به قیمت 207.5 میلیون و البته فروش 51 درصد از استودیوی بارسا به شرکت اورفئوس و کسب درآمد 200 میلیون یورویی بوده است که این عملیات پس از اعتبارسنجی حساب‌های باشگاه بارسا به منظور ثبت بازیکنان جدیدش، توسط لالیگا تأیید شده است.

بدون این اهرم‌های مالی، دو ماه پیش باشگاه بارسلونا بودجه‌ای برای جبران 330 میلیون ضرر مالی معمولی با ضرر مازاد پیش‌بینی شده 11 هزار یورویی قبل از کسر مالیات تا تاریخ 30 ژوئن 2024 ارائه کرده بود.

این روزنامه آلمانی مدعی شده که امکان محرومیت دو تا سه ساله بارسلونا از حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا وجود دارد، اما باشگاه بارسلونا به نشریه «موندو دپورتیوو» خبر داده که مدارکی دال بر تخلف این باشگاه در این زمینه وجود ندارد.

در ماه جولای کمیته انضباطی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) این باشگاه کاتالونیایی را 500 هزار یورو جریمه و اعلام کرد این باشگاه در سال مالی 2022 سود خالص خود را اشتباه اعلام کرده و با درآمد آنها مرتبط نبوده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا