سریال خاتون
فوتبال جهان

میلان به استادیوم اختصاصی نزدیک‌تر شد

به گزارش امین گیمز، پس از تلاش‌های طولانی و بی‌حاصل برای جلب رضایت شهرداری میلان به منظور خرید اشتراکی ورزشگاه سن‌سیرو به همراه اینتر و اختلافاتی که در ادامه با همسایه آبی‌و‌مشکی‌پوش برای ساخت ورزشگاهی اشتراکی داشت، باشگاه میلان سرانجام در مسیر ساخت استادیومی اختصاصی برای خودش قرار دارد.

طبق گزارش نشریه کالچو ای فیانتزای ایتالیا، باشگاه میلان گام اول برای ساخت استادیومی جدید در منطقه سن‌دوناتو، دور از ورزشگاه سن‌سیرو، را برداشته که آن خرید زمین محل احداث استادیوم و گرفتن جواز ساخت است. به نوشته این نشریه، میلان 90 درصد از حق مالکیت شرکت «اسپورت‌لایف‌سیتی» به عنوان مالک اراضی محل ساخت استادیوم موردنظر را خریداری کرده است و 10 درصد مابقی در اختیار شرکت کاسینیاری و پارتنرز خواهد ماند. هزینه این خرید، نزدیک به 3 میلیون یورو بوده است. طبق تحلیل‌ نشریه کالچو ای فیانتزا، این اقدام میلان، روشی زیرکانه برای دور زدن موانع موجود برای ساخت استادیوم جدید بوده است.

زمینی که باشگاه میلان صاحب آن شده، پیش از این از شهرداری میلان جواز فعالیت در زمینه احداث امکانات تفریحی و ورزشی را دریافت کرده است و به نظر نمی‌رسد که مشکلی برای ساخت استادیوم جدید در آن وجود داشته باشد.

منطقه سن‌دوناتو در حومه شهر میلان و در فاصله 10 کیلومتری این شهر قرار دارد که البته با خطوط ریلی به مرکز ایالت لمباردی متصل است.

احداث استادیوم جدید، میلان را از حیث کسب درآمد از محل بلیت فروشی از رقیب همشهری اینتر پیش خواهد انداخت، چرا که در حال حاضر دو تیم به صورت مشترک از ورزشگاه سن‌سیرو به عنوان زمین خانگی استفاده می‌کنند و بخش از درآمدهای خود را صرف اجازه این ورزشگاه می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا