فوتبال جهان

ناگلسمان رسماً سرمربی تیم ملی آلمان شد

به گزارش امین گیمز، اتحادیه فوتبال آلمان امروز (جمعه) به طور رسمی یولیان ناگلسمان را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال آلمان و به عنوان جانشین هانسی فلیک معرفی کرد. فلیک 58 ساله در پی شکست 4 بر یک اخیر مانشافت مقابل ژاپن در دیداری دوستانه، از سمت سرمربیگری این تیم برکنار شد. او که پس از مسابقات یورو 2020 جانشین یواخیم لو در تیم ملی آلمان شده بود، در این تیم نتوانست انتظارات را برآورده کند و در مدتی که هدایت مانشافت را بر عهده داشت، در 25 بازی آمار 12 برد، 7 تساوی و 6 شکست را از خود بر جای گذاشت.

ناگلسمان که اوایل فروردین ماه از سمت سرمربیگری بایرن مونیخ اخراج شد، تا سال 2026 با بایرن مونیخ قرارداد داشت اما در پی توافقی که اتحادیه فوتبال آلمان با این باشگاه بوندس‌لیگایی داشته، قراداد این مربی 36 ساله فسخ شد تا او بتواند روی نیمکت تیم ملی آلمان بنشیند.  قرارداد این مربی جوان با اتحادیه فوتبال آلمان تا پایان مسابقات یورو 2024 اعتبار خواهد داشت و ساندرو واگنر و بنجامین گلوک دستیاران او خواهند بود.

یولیان ناگلسمان که اخیراً پیشنهادهایی برای سرمربیگری تیم‌های تاتنهام، چلسی و پاری‌سن‌ژرمن را رد کرده بود، تابستان 2021 جانشین هانسی فلیک در بایرن شد و در فصل اول حضورش در این تیم، باواریایی‌ها را به قهرمانی در بوندس‌لیگا رساند اما دومین فصل حضورش در این تیم با فراز و نشیب‌هایی به خصوص در بوندس‌لیگا همراه بود که در نهایت منجر به اخراجش شد.

اولین آزمون ناگلسمان در تیم ملی فوتبال آلمان بازی دوستانه با آمریکا خواهد بود، دیداری که در تاریخ 22 مهر در ایالت کنتیکت آمریکا برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی
دانلود سریال گناه فرشته گناه فرشته
دکمه بازگشت به بالا