سریال خاتون
فوتبال جهان

ناگلسمان گزینه جانشینی فلیک در تیم ملی آلمان

به گزارش امین گیمز، هانسی فلیک که دو سال پیش و پس از حضور موفقش در بایرن مونیخ که همراه با هفت عنوان قهرمانی در این تیم بود، هدایت تیم ملی فوتبال آلمان را پس از مسابقات یورو 2020 برعهده گرفت و جانشین یواخیم لو شد، در این تیم نتوانسته انتظارات را برآورده کند و به شدت تحت فشار است. این مربی آلمانی که تا پایان مسابقات یورو 2024، رویدادی که خود آلمان میزبانش است، تحت قرارداد اتحادیه فوتبال آلمان است، از زمان روی کار آمدنش به‌عنوان سرمربی جدید تیم ملی آلمان در 24 بازی روی نیمکت مانشافت حضور داشته که با آمار 12 برد، هفت تساوی و پنج شکست همراه بوده است.

حذف تیم ملی فوتبال آلمان در مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر و شکست در بازی‌های دوستانه اخیر مقابل تیم‌های لهستان، کلمبیا و بلژیک و توقف مقابل اوکراین سبب شده است تا فشار روی مدیران اتحادیه فوتبال آلمان به منظور پایان همکاری با هانسی فلیک بیشتر و شایعاتی هم در مورد آینده نیمکت مربیگری مانشافت مطرح شود.

حالا نشریه «بیلد» آلمان خبر می‌دهد؛ برخی از اعضای اتحادیه فوتبال آلمان معتقد هستند یولیان ناگلسمان تنها مربی موجود است که ارزش جایگزینی هانسی فلیک به‌عنوان سرمربی آلمان را دارد. آنها معتقدند این اتحادیه نباید وقت خود را برای استخدام او قبل از رفتن به تیمی دیگری تلف کند. برخی دیگر از اعضای اتحادیه فوتبال آلمان اما در مورد قدرت و تجربه این مربی 35 ساله تردیدهایی دارند.

طبق این گزارش؛ در حال حاضر فلیک 58 ساله هنوز به‌طور عمومی توسط مدیران اتحادیه فوتبال آلمان حمایت می‌شود، این در حالی است که برای حفظ جایگاهش باید هر چه سریع‌تر هم از جنبه نتیجه‌گیری و هم از جنبه عملکردی وضعیت تیمش را بهبود ببخشد. بازی دوستانه مقابل فرانسه در ماه سپتامبر می‌تواند حکم یک فینال را برای فلیک داشته باشد و او باید یک تیم رقابتی و آماده را برای مسابقات یورو شکل دهد.

ناگلسمان که اوایل فروردین ماه از سمت سرمربیگری بایرن مونیخ اخراج شد، اخیراً پیشنهاد سرمربیگری تیم‌های تاتنهام، چلسی و پاری‌سن‌ژرمن را رد کرده است. این مربی آلمانی تابستان 2021 جانشین فلیک در بایرن شد و در فصل اول حضورش در این تیم، باواریایی‌ها را به قهرمانی در بوندس‌لیگا رساند، اما دومین فصل حضورش در این تیم با فراز و نشیب‌هایی به خصوص در بوندس‌لیگا همراه بود که در نهایت منجر به اخراجش شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا