سریال خاتون
فوتبال جهان

واکنش جالب روبیالس به بیانیه انتقادی ملی‌پوشان اسپانیا با یک کلیپ ویدئویی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، انتشار یک بیانیه انتقادآمیز از سوی آلوارو موراتا علیه لوئیس رابیالس، رئیس تعلیق شده فدراسیون فوتبال اسپانیا را مجاب به نشان دادن واکنش کرد.

موراتا به عنوان کاپیتان و به نمایندگی از ملی‌پوشان فوتبال اسپانیا، در بیانیه خود از روبیالس به خاطر ماجرای جنجالی‌اش در پایان فینال جام جهانی 2023 زنان انتقاد کرد و نوشت: «بدین وسیله ما می‌خواهیم برائت خود را از رفتار غیرقابل قبول آقای روبیالس را اعلام کنیم. ایشان در شأن سازمان که نماینده آن است، رفتار نکرده است. از این رو ما حمایت و همبستگی‌مان را با بازیکنانی که موفقیت‌شان تحت الشعاع این اتفاق قرار گرفته است، اعلام می‌کنیم». این بیانیه که توسط سایر اعضای تیم ملی مردان فوتبال اسپانیا هم حمایت شده است، اشاره به ماجرایی دارد که در آن روبیالس به تعرض و خشونت جنسی علیه جنیفر ارموسو بازیکن تیم ملی بانوان اسپانیا در مراسم اهدای مدال‌های تیم قهرمان جام جهانی 2023 متهم شد.

در واکنش به این بیانیه، روبیالس در صفحه شخصی خود در توئیتر پیامی معنادار منتشر کرد. او یک کلیپ ویدئویی کوتاه با عنوان «فشار محیطی پرونده سبز یا قرمز» کرده است که روایت کننده داستانی از یک معلم و شیوه برخورد او با دانش‌آموزی است که دیر به کلاس درس رفته است.

در این ویدئو، معلم زمانی که یک دانش‌آموز دیر به کلاس درس رسیده است، پوشه‌‌ای سبز را به سایر دانش‌آموزان نشان می‌دهد و رنگ آن را از آنها می‌پرسد. دانش‌آموزان هم همگی پاسخ می‌دهند که پوشه قرمز است. او سپس از دانش‌آموزی که تأخیر داشته رنگ پوشه را می‌پرسد و او هم می‌گوید که رنگ پوشه‌ قرمز است و ناگهان کلاس غرق در خنده می‌شود. معلم از این داستان به عنوان یک مثال برای نشان دادن ضعف بشر هنگام قرار گرفتن در معرض فشار محیطی استفاده می‌کند.

به این شیوه روبیالس موراتا و سایر بازیکنان تیم ملی فوتبال اسپانیا را افرادی دانسته است که در نتیجه فشارهای محیطی مجبور شده‌اند علیه رئیس تعلیق شده فدراسیون بیانیه صادر کنند. روبیالس در نتیجه حکم فیفا 90 روز از هرگونه فعالیت در حوزه فوتبال محروم است اما به نظر می‌رسد که او قصد دارد تا جای ممکن از خودش دفاع کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا