فوتبال جهان

واکنش طعنه‌آمیز رئیس یوفا به شایعه حضور تیم‌های عربستانی در لیگ قهرمانان اروپا

به گزارش امین گیمز، پس از ولخرجی بی‌حد و مرز تیم‌های فوتبال عربستان سعودی برای درو کردن ستاره‌های فوتبال اروپا، شایعاتی مبنی بر احتمال حضور قهرمان این لیگ یا نماینده‌ای از این کشور با عنوان تیم منتخب ستاره‌های لیگ عربستان سعودی در لیگ قهرمانان اروپا منتشر شد.

الکساندر چفرین اما این موضوع را قویاً تکذیب و تأکید کرد که جز تیم‌های اروپایی، نمایندگان کشورهای سایر کنفدراسیون‌ها اجازه حضور در رقابت‌های اروپایی را ندارند.

رئیس یوفا در گفت‌و‌گو با نشریه اکیپ فرانسه، ضمن تشبیه ولخرجی‌ عربستانی‌ها با آنچه تیم‌های سوپرلیگ چین در سال‌های گذشته انجام می‌دادند، گفت: بحث رفتن ستاره‌های فوتبال اروپا به عربستان برای ما یک تهدید نیست. پیش از این مورد مشابهی مانند رویکردی که تیم‌های چینی داشتند را دیده‌ایم. آنها هم بازیکنانی در پایان دوران بازی‌شان را با وعده دادن پول‌های هنگفت به چین بردند اما نتیجه‌اش چه شد؟ نه تنها فوتبال چین توسعه پیدا نکرد، بلکه تیم ملی این کشور هم به جام جهانی نرفت. این راه درست پیشرفت و توسعه فوتبال نیست. آنها به جای خرید بازیکن باید روی پرورش بازیکن و مربیان بومی کار کنند، هر چند در حال حاضر این مسئله مشکل من نیست.

چفرین افزود: اکثر آنهایی که به عربستان رفته‌اند، بازیکنانی در اواخر دوران بازیگری‌شان هستند که دیگر برای حضور در رقابت‌های طراز اول اروپایی انگیزه‌ای ندارند. تا جایی که من می‌دانم امثال کیلیان امباپه و ارلینگ هالند (برترین ستاره‌های حال حاضر فوتبال اروپا) رؤیای بازی در عربستان را ندارند؛ بنابراین اینکه می‌گویند بازیکنان در اوج دوران بازی‌شان به عربستان سعودی می‌روند را قبول ندارم. زمانی که مردم با من درباره بازیکنانی که به عربستان رفته‌اند صحبت می‌‌کنند، هیچ‌کسی نمی‌داند که آنها اصلاً دارند کجا بازی می‌کنند.  

رئیس اسلوونیایی یوفا در ادامه تأکید کرد که عربستان سعودی نمی‌تواند چالش یا تهدیدی برای رقابت‌های اروپایی باشد. وی اظهار داشت: هدف اصلی آنها گرفتن توجه از سوی رسانه‌هاست، نه جلب توجه جامعه فوتبال اروپا. باید دید که سرانجام کارشان به کار می‌رسد اما من حتی برای یک ثانیه هم فکر نمی‌کنم که این کار آنها بتواند تهدیدی برای رقابت‌ها یوفا محسوب شود. یک رسانه بدون اینکه حتی چیزی از ما بپرسد، از خودش داستانی درباره حضور آنها در رقابت‌ها اروپایی ساخته در حالی که تنها باشگاه‌های اروپایی اجازه حضور در لیگ قهرمانان، لیگ اروپا و لیگ کنفرانس را دارند.

چفرین نه تنها بر عدم حضور نمایندگان عربستان در رقابت‌های اروپایی بلکه بر غیرممکن بودن میزبانی این کشور از فینال لیگ قهرمانان، لیگ اروپا یا لیگ کنفرانس تأکید داشت. او گفت: فقط اتحادیه‌ها و فدراسیون‌های عضو یوفا می‌توانند درخواست میزبانی از یک فینال رقابت‌های اروپایی را بدهند و نه حتی یک باشگاه اروپایی. برای تحقق چیزی که شما می‌گویید ما باید تمام قوانین‌مان را تغییر دهیم و این چیزی نیست که ما می‌خواهیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی
دانلود سریال گناه فرشته گناه فرشته
دکمه بازگشت به بالا