سریال خاتون
فوتبال جهان

وعده جالب رئیس اتحادیه فوتبال آرژانتین برای میزبانی‌ از جام جهانی 2030

به گزارش امین گیمز، فیفا مخصوصاً از زمانی که ریاست آن به دست جانی اینفانتینو افتاده است، تقریباً هر ساله تصمیماتی اتخاذ می‌کند که اهالی‌ دنیای فوتبال را غافلگیر می‌کند. تازه‌ترین تصمیم غیرمنتظره، مجری سابق قرعه‌کشی‌های یوفا و همکارانش اعطای امتیاز میزبانی سه تا از بازی‌های جام جهانی 2030 اسپانیا، پرتغال و مراکش به سه کشور در منطقه آمریکای جنوبی است.

گویا به مناسبت صد سالگی جام جهانی فوتبال، رئیس سوئیسی فیفا و دوستانش افتتاحیه جام جهانی 2030 را در همان منطقه‌ای برگزار کنند که میزبان اولین دوره‌ این رویداد بود و در این منطقه این امتیاز به سه کشور آرژانتین، اروگوئه و پاراگوئه رسیده است؛ البته هر یک از این سه کشور تنها میزبان یک بازی خواهند بود و بعد از آن ادامه مسابقات در اسپانیا، پرتغال و مراکش برگزار می‌شود.

در این بین هم کلودیو تاپیا رئیس اتحادیه فوتبال آرژانتین سعی کرده از فرصت به دست آمده به نفع خودش استفاده تبلیغاتی کند؛ او می‌گوید اینکه به خاطر میزبانی از تنها یک بازی جام جهانی، فدراسیون فوتبال آرژانتین قرار نیست هیچ هزینه‌ای را به دولت تحمیل کند، یک اتفاق تاریخی محسوب می‌شود!

تاپیا گفت: آرژانتینی‌ها سال 2030 میزبان افتتاحیه یک دوره بسیار مهم از جام جهانی برای فوتبال خواهند بود. این یک اتفاق تاریخی خواهد بود، چون هزینه‌ای که روی دست کشور می‌گذارد، صفر است! آرژانتین بابت میزبانی‌اش در جام جهانی 2030 هیچ هزینه‌ای را به دولت تحمیل نخواهد کرد، چون لازم نیست هیچ سرمایه‌گذاری‌ای برای آن انجام دهد. روسیه برای جام جهانی 2018 پانزده میلیارد دلار هزینه کرد. قطر هم برای جام جهانی 2022، نزدیک به 220 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرد. آرژانتین هم جام جهانی‌اش را خواهد داشت و با تیم ملی خودش بازی افتتاحیه آن را انجام خواهد داد و این یک بازی افتتاحیه خواهد شد که همه انتظارش را دارند و زبانزد می‌شود. جام جهانی 2030 تنها دوره‌ای از جام جهانی می‌شود که بازی‌هایش در 6 کشور و سه قاره مختلف برگزار خواهند شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا