سریال خاتون
فوتبال جهان

پایان هفته سوم مرحله گروهی لیگ اروپا با جشنواره گل لیورپول و پیروزی شاگردان آقای خاص

به گزارش امین گیمیز، در ادامه بازی‌های هفته سوم از مرحله گروهی لیگ اروپا، پنجشنبه شب از ساعت 22:30 به وقت تهران، هفت دیدار همزمان برگزار شد که در مهمترین بازی‌ها، تیم‌های لیورپول، رم و بایرلورکوزن مقابل رقبا پیروز شدند، اما آژاکس هلند برابر برایتون انگلیس تن به شکست داد.

از گروه E،‌ لیورپول میهمان خود تیم تولوز فرانسه را با نتیجه 5 بر یک در هم کوبید. دیوگو ژوتا در دقیقه 9 لیورپولی‌ها را پیش انداخت، اما تنها هفت دقیقه بعد، تیس دالینگا گل تساوی را برای تولوز زد. لیورپول اما گل خورده را با چهار گل پاسخ داد که این گل‌ها را واتارو اندو در دقیقه 30، داروین نونیس در دقیقه 34، رایان گراونبرخ در دقیقه 65 و محمد صلاح در دقیقه 3+90 به ثمر رساندند. در بازی دیگر این گروه سن‌ژیوای بلژیک مقابل میهمانش لاسک اتریش به تساوی یک – یک بسنده کرد.

در جدول گروه E، بعد از نتایجی که در دور سوم مسابقات رقم خورد، لیورپول با 9 امتیاز صدرنشین است، یونیون سن‌ژیلوا و تولوز هر دو با چهار امتیاز و برحسب تفاضل گل به ترتیب رده‌های دوم و سوم را در اختیار دارند و لاسک بدون امتیاز قعرنشین است.

براساس این گزارش، از گروه G تیم فوتبال رم موفق شد میهمانش اسلاویاپراگ جمهوری چک را با نتیجه 2 بر صفر از پیش رو بردارد. ادوارو بووه در دقیقه یک مسابقه جالوروسی را پیش انداخت و روملو لوکاکو در دقیقه 17، دومین گل را برای میزبان به ثمر رساند. در بازی دیگر این گروه، مصاف شریف تیراپسول مولداوی و سروت سوئیس با تساوی یک – یک خاتمه یافت.

 

در جدول گروه G، رم 9 امتیازی صدرنشین است، ‌اسلاویاپراگ با سه امتیاز کمتر در رده دوم قرار دارد و تیم‌های سروت و شریف هر دو با یک امتیاز و برحسب تفاضل گل در رده‌های سوم و چهارم قرار دارند.

همچنین در گروه H بایرلورکوزن میهمان خود قره‌باغ آذربایجان را با نتیجه 5 بر یک مغلوب کرد. ویرتز (5)، گریمالدو (15 و 55)، بونیفیس (35) و تاپسوبا (58) برای لورکوزن در این بازی گلزنی کردند. این در حالی بود که قره‌باغ بعد از دریافت گل نخست، توسط بایراموف در دقیقه 16 از روی نقطه پنالتی توانسته بود بازی را به تساوی بکشاند. بازی دیگر این گروه میان تیم‌های مولده نروژ و هاکن که ساعاتی قبل برگزار شد هم با برتری 5 بر یک تیم میزبان (مولده) خاتمه یافته بود.

دیگر بازی مهم پنجشنبه شب لیگ اروپا، نبرد برایتون انگلیس با آژاکس هلند از گروه B در ورزشگاه آمکس برایتون با برتری 2 بر صفر تیم میزبان همراه شد. ژوائو پدرو در دقیقه 42 و آنسو فاتی در دقیقه 53 گل‌های این بازی را به ثمر رساندند. برایتون با کسب اولین پیروزی خود در این فصل از لیگ اروپا، چهار امتیازی شد و پس از مارسی و آ‌ا‌ِک آتن یونان که آنهم چهار امتیازی است، اما در بازی رودررو نتیجه بهتری کسب کرده، در رده سوم قرار گرفت. آژاکس آمستردام هلند نیز با دو امتیاز قعرنشین است.

در آخرین بازی از گروه F نبرد خانگی پاناتینایکوس با رن فرانسه با برتری 2 بر یک رن خاتمه یافت. آمین گویری در دقیقه 7 و آرناد کالیموئندو در دقیقه 50 برای رن گلزنی کردند و فوتیس لوانیدیس در دقیقه 61 از روی نقطه پنالتی تنها گل میزبان یونانی را زد. بازی دیگر این گروه میان ویارئال و نماینده رژیم اشغالگر قدس به دلیل شرایط ویژه در سرزمین‌های اشغالی به زمان دیگری موکول شده است. در جدول این گروه، تیم‌های رن و پاناتینایکوس به ترتیب با شش و چهار امتیاز رده‌های اول و دوم را در اختیار دارند و پس از آنها ویارئال و نماینده رژیم اشغالگر قدس به ترتیب با سه و یک امتیاز از دو بازی در جایگاه‌های سوم و چهارم هستند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا