سریال خاتون
فوتبال جهان

پیرلو بازیکن سابق یوونتوس را با خودش به سامپدوریا برد

به گزارش امین گیمز، باشگاه سامپدوریا روز گذشته (سه‌شنبه) آندره‌آ پیرلو را به صورت رسمی به عنوان سرمربی جدید خود برای هدایت این تیم در فصل آینده رقابت‌های سری B‌ معرفی کرد.

پیرلو که تا فصل گذشته هدایت تیم کاراگمرک ترکیه را برعهده داشت، پس از یک سال دوباره به ایتالیا برمی‌گردد تا سومین تجربه مربیگری‌اش را در کالچو کسب کند. او که دوران مربیگری‌اش را در یوونتوس آغاز کرد و با این تیم موفق به کسب عناوین قهرمانی جام حذفی و سوپرجام ایتالیا شد، فصل گذشته در 36 بازی، 13 پیروزی، 12 تساوی و 11 شکست داشت.

 

او هدایت تیمی را برعهده می‌گیرد که فصل گذشته با مربیگری دژان استانکوویچ در سری A بیستم شد و به دسته دوم سقوط کرد. پیرلوی 44 ساله با سامپدوریا قراردادی 2 ساله بسته است و مأموریتش در این تیم برگرداندن آن به دسته اول فوتبال ایتالیا است. ستاره سابق تیم ملی ایتالیا برای هدایت سامپدوریا نیکلا لگروتالیه بازیکن سابق یوونتوس و لورنزو جانی به عنوان دستیار با خود به لوئیجی فراریس برده است. لگروتالیه در حالی حاضر شده به عنوان دستیار در کنار پیرلو کار کند که پیش از این به عنوان سرمربی هدایت تیم پسکارا را برعهده داشت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا