سریال خاتون
فوتبال جهان

پیرلو: با رئال مادرید توافق کرده بودم/ گواردیولا می‌خواست مرا به بارسلونا ببرد

به گزارش امین گیمز، آندره‌آ پیرلو اعتراف کرد که سال 2006 برای بازی در رئال مادرید با این تیم به توافق رسیده بود و چند سال بعد از آن هم پپ گواردیولا به او برای بازی در بارسلونا پیشنهاد داد.

ستاره پیشین میلان و یوونتوس در گفت‌و‌گو با رادیو سری A، فاش کرد که سال 2006 پس از قهرمانی‌اش به همراه تیم ملی ایتالیا در جام جهانی، با رئال مادرید برای عقد قراردادی 5 ساله به توافق رسید اما در نهایت تصمیم به ماندن در میلان گرفت.

پیرلو گفت: جام جهانی تازه تمام شده بود و همه جا صحبت از کالچوپولی بود. این احتمال وجود داشت که میلان هم (به عنوان یکی از متهمان پرنده کالچوپولی) به سری B سقوط کند و فابیو کاپلو هم همان سال به رئال مادرید رفته بود. من با او و مدیران باشگاه رئال مادرید صحبت کردم و با آنها به توافق رسیدم اما وقتی پیش فصل شروع شد، مدیران باشگاه به من گفتند که قرار است در سری A بمانند و با کسر امتیاز به کارمان ادامه دهیم. مطمئن نبودم که می‌خواهم بمانم، چون تصمیمم را برای رفتن به رئال گرفته بودم. با این حال وقتی به میلانلو (زمین تمرینی میلان) برگشتم و با آدریانو گالیاری (مدیر اجرایی سابق میلان) ملاقات و با مدیربرنامه‌هایم صحبت کردم، قرار شد که در میلان بمانم. گالیانی برگه قرارداد را روی میز گذاشت و به ما گفت که رقم موردنظرمان را روی آن بنویسیم. چند روز بعد هم ما امضایش کردیم.

رئال مادرید اما تنها تیم اسپانیایی نبود که برای جذب پیرلو تلاش داشت چرا که چند سال پس از آن ماجرا بارسلونا هم به او پیشنهاد داد. این اتفاق سال 2010 و در جام پیش فصل خوان گامپر رخ داد. کاتالان‌ها که در این مسابقه از میلان دعوت به عمل آورده بودند، در آن سال تصمیم به فروش زلاتان ابرهیموویچ گرفته بودند و میلان هم خواهان جذب ستاره سوئدی بود، بنابراین این امکان وجود داشت که در قالب معاوضه بازیکن، پیرلو هم در جهت معکوس از میلان به بارسلونا برود. پیرلو حتی بعد از آن بازی به دفتر گواردیولا رفته و با او درباره پیوستن به بارسلونا صحبت کرد.

او گفت: میلان خودش را برای خرید زلاتان آماده کرده بود و گواردیولا هم از من پرسید آیا مایلم که به او در بارسلونا ملحق شوم. ما در دفتر او با یکدیگر صحبت کردیم اما بعد از اینکه ایبرا به میلان آمد، من هم تصمیم گرفتم که در این تیم بمانم. گواردیولا گفت که دوست دارد بازیکنی مانند مرا در تیمش داشته باشد. او مرا می‌شناخت، چون در برشا بازی کرده بود؛ البته در آن تیم ما هرگز کنار هم بازی نکردیم. برای من باعث افتخار بود که به دفترش رفتم و او پیشنهاد بازی برای بارسلونا را داد.

پیرلو در نهایت تابستان سال 2011 از میلان جدا شد و به یوونتوس پیوست. او 4 فصل در تورین بازی کرد در تمام آنها قهرمان سری A شد. آمار فردی او هم شامل 19 گل در 164 بازی‌اش برای بانوی پیر می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا