سریال خاتون
فوتبال جهان

پیولی: هواداران میلان حق دارند عصبانی و ناراحت باشند

به گزارش امین گیمز، امیدهای میلان برای صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا با شکست خانگی 3 بر یک شب گذشته (سه‌شنبه) این تیم مقابل دورتموند کمرنگ شد. میلان اکنون قعرنشین جدول است و تنها در صورتی صعود می‌کند که در هفته پایانی نه تنها نیوکاسل سرسخت را در انگلیس شکست دهد، بلکه در بازی همزمان دورتموند در آلمان بر پاری‌سن‌ژرمن غلبه کند. به این ترتیب روسونری در آستانه حذف قرار گرفته و این مسئله خشم هوادارانش را در پی داشته است.

میلان در حالی تن به این شکست خانگی داد که بازی را خوب آغاز کرده بود و حتی یک پنالتی هم به دست آورد که اولیویه ژیرو آن را هدر داد و درست چهار دقیقه بعد در آن سوی میدان، رویس کاپیتان دورتموند در موقعیت مشابه گلزنی کرد. اتفاق شاید بدتر مصدومیت مالک تیاو از ناحیه همسترینگ بود که به نظر میرسید شیرازه دفاعی میلان را از هم پاشید چرا که بعد از آن روسونری دو گل دیگر دریافت کرد.

استفانو پیولی سرمربی میلان پس از این بازی به خبرنگاران گفت:  فکر می‌کنم درست همان لحظه‌ای که می‌توانستیم جریان بازی را به نفع خودمان تغییر دهیم، منظورم آن پنالتی است، همه چیز عوض شد؛ البته یک دقیقه پیش از گل دوم حریف هم ما می‌توانستیم گل دوم‌مان را بزنیم اما قدر فرصت خوبی که از ضدحمله به دست آوردیم را ندانستیم. گل که نزنی، گل می‌خوری. بدون شک مصدومیت تیاو تعادل دفاعی ما را برهم زد. باید بهتر از این‌ها دفاع می‌کردیم.

به نظر می‌رسید که ژیرو هدر دادن پنالتی به شدت روی روحیه ژیرو تأثیر گذاشته چرا که بعد از آن اتفاق هرگز نتوانست در حد خودش ظاهر شود.

پیولی در این باره هم اظهار داشت: من با او صحبت کردم. دیدم که چقدر از این اتفاق چقدر به هم ریخته اما او بازیکنی باتجریه است و باید می‌دانست که چنین اتفاقاتی ممکن است در فوتبال رخ دهد. امشب برای او شب خوبی نبود.

سرمربی روسونری در پایان در پاسخ به این سؤال که آیا بعد از این باخت تلخ پیامی برای هواداران میلان دارد، گفت: در حال حاضر پیدا کردن واژگان و جملات مناسب سخت است. فکر نمی‌کنم آنها نیاز به پیام داشته باشند. آنها حق دارند عصبانی و ناراحت باشند اما ما هم وظیفه داریم که بهتر از این بازی کنیم چون این نمایشی نبود که می‌خواستیم ارائه کنیم. تنها کاری که باید انجام دهیم این است که در خانه نیوکاسل پیروز شویم و مابقی ماجرا دیگر دست ما نیست. پس به به امید تحقق هدف‌مان به آنجا می‌رویم و تلاش خواهیم کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا