سریال خاتون
فوتبال جهان

چرا طارمی در فهرست خریدهای آرسنال قرار گرفت؟

به گزارش امین گیمز و به نقل از تیم تاک؛ بر اساس گزارش رسانه‌های پرتغالی آرسنال به دنبال جذب مهدی طارمی است و این موضوع می‌تواند دیگر تیم انگلیسی یعنی منچستریونایتد را در روند انتقال طارمی به چالش بکشاند.

توپچی‌ها برای دور دیگر لیگ قهرمانان آماده می‌شوند و می‌خواهند کیفیت فنی تیمی خود را افزایش دهند. کای هاورتز از چلسی آمده و میکل آرتتا بازیکنانی را شناسایی می‌کند که بتوانند به پیشرفت آرسنال کمک کنند. دکلان رایس در این راستا مورد هدف آرسنال قرار گرفت و توانمندی این ستاره انگلیسی در حمل توپ می‌تواند برای او در این تیم سطح جدیدی را به ارمغان بیاورد. با این وجود سرمربی همچنان به دنبال بازیکنی است  که بتواند در گلزنی موفق عمل کند. آرتتا به همین خاطر مهدی طارمی را در نظر گرفته است.

مهدی طارمی از نظر آمار گلزنی در تمامی تیم‌هایش موفق بوده است. او در بالاترین سطح باشگاهی خود در لیگ برتر پرتغال در 99 بازی 58 گل زد. چنین دستاوردی حتی نگاه منچستریونایتد را به مهاجم ایرانی پورتو جلب کرده است. طارمی با زدن 22 گل در فصل اخیر مورد توجه غول‌های یونایتد قرار گرفته است.

با اعلام روزنامه پرتغالی O Jogo آرسنال نیز به دنبال انتقال مهدی طارمی است. به زودی مذاکرات با مقامات پورتو بر سر قرارداد احتمالی او آغاز خواهد شد.

طارمی علاوه بر توانمندی‌های فنی‌اش به خاطر آمارهای ثبت شده برای تیم‌های انگلیسی چشم‌نواز است. طارمی با به ثمر رساندن 80 گل در تمامی رقابت‌های باشگاهی پرتغال نشان داد که به خوبی شَم گلزنی دارد. او در تمامی تیم‌های قبلی خود روی دروازه حریفان عالی کار کرده است. هر چند طارمی پیش از پیوستن به لیگ برتر پرتغال فقط در خاورمیانه بازی کرد. طارمی با یک فصل موفق در ریوآوه پیش از رفتن به پورتو نشان داد که قادر به پیشرفت است. 191 گل در 369 بازی دوران حرفه‌ای آماری نیست که بتوان از آن چشم‌پوشی کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا