سریال خاتون
فوتبال جهان

کانتونا خواهان آزادی فلسطینی‌ها از بزرگترین زندان روباز جهان شد

به گزارش امین گیمز، اریک کانتونا اسطوره فوتبال فرانسه و منچستریونایتد به درگیری اخیر رژیم اشغالگر قدس با اهالی فلسطین که باعث کشته شدن هزاران غیرنظامی توسط صهیونیست‌ها در غزه شده و بسیاری را نیز آواره کرده، واکنش نشان داد.

ستاره پیشین شیاطین سرخ با انتشار بیانیه‌ای در حساب کاربری رسمی‌اش در شبکه اجتماعی «اینستاگرام» اعلام کرد: «دفاع از حقوق بشر فلسطینی‌ها به این معنی نیست که شما طرفدار حماس هستید. گفتن “فلسطین را آزاد کنید” به این معنی نیست که شما یهودستیز هستید یا می‌خواهید همه یهودیان ناپدید شوند. “فلسطین را آزاد کنید” به معنای رهایی فلسطینی‌ها از اشغال اسرائیل است که 75 سال حقوق اساسی آنها را سلب کرده است. “فلسطین را آزاد کنید” به معنای جلوگیری از حبس 2.3 میلیون فلسطینی در بزرگترین زندان روباز جهان است که نیمی از آنها کودک هستند.  “فلسطین را آزاد کنید” به معنای پایان دادن به آپارتاید تحمیلی توسط دولت اسرائیل است. “فلسطین را آزاد کنید” به معنای سپردن کنترل زیرساخت‌ها به فلسطینیان در سرزمین خودشان است».

اریک کانتونای فرانسوی که در سال 1992 از لیدزیونایتد به شیاطین سرخ پیوست، در پنج سالی که در این تیم بود، خود را تبدیل به یکی از برجسته‌ترین و البته محبوب‌ترین بازیکنان تاریخ باشگاه منچستریونایتد کرد، به طوری که هواداران این تیم به او لقب «پادشاه اریک» را دادند.

تیم فوتبال منچسترسیتی انگلیس , کشور فلسطین , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا