فوتبال جهان

کناره‌گیری تیم ملی فوتبال ساحلی اوکراین از یورولیگ به دلیل حضور بلاروسی‌ها

به گزارش امین گیمز، فدراسیون فوتبال اوکراین اعلام کرد تیم ملی فوتبال ساحلی این کشور در مسابقات یورولیگ مردان 2023 (لیگ فوتبال ساحلی اروپا) بازی نخواهد کرد. دلیل امتناع اوکراینی‌ها حضور تیم ملی بلاروس در این مسابقات با پرچم خود است. هیئت حاکمه فوتبال ساحلی جهان به بلاروس اجازه می‌دهد تا با پرچم خود در یورو لیگ بازی کند.

در بیانیه فدراسیون فوتبال اوکراین آمده است: «اتحادیه فوتبال ساحلی اوکراین در ماه‌های اخیر تلاش کرده است تا تیم این کشور بتواند در مسابقات حضور داشته باشد. با این وجود دستوری از وزارت ورزش اوکراین وجود دارد که شرکت در مسابقات بین‌المللی که در آن ورزشکاران و تیم‌هایی از روسیه و بلاروس حضور دارند را ممنوع می‌کند».

در پی حمله نظامی روسیه به اوکراین که حمایت بلاروس را هم داشت، بسیاری از فدراسیون‌های جهانی در رشته‌های مختلف ورزشی و کمیته بین‌المللی المپیک حضور ورزشکاران این دو کشور در مسابقات بین‌المللی را به حالت تعلیق در آورده‌اند یا تنها اجازه شرکت آنها در مسابقات را بدون پرچم خود داده‌اند.

تیم ملی اوکراین قهرمان یورولیگ 2016 و دارنده مدال برنز این مسابقات در سال 2020 است. مسابقات لیگ فوتبال ساحلی اروپا در سال 2023 بین تاریخ‌های 9 تا 14 سپتامبر (18 شهریور تا 23 شهریور) به میزبانی شهر آلگرو ایتالیا برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی
دانلود سریال گناه فرشته گناه فرشته
دکمه بازگشت به بالا