سریال خاتون
فوتبال جهان

گزینه‌های جانشینی مانچینی در تیم ملی ایتالیا؛ شانس اسپالتی بیشتر از کونته است

به گزارش امین گیمز، فدراسیون فوتبال ایتالیا روز گذشته (یکشنبه) به طور رسمی اعلام کرد روبرتو مانچینی از سمت سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایتالیا کناره‌گیری کرده است. این مربی ایتالیایی از ماه مِی 2018 سکان هدایت تیم ملی فوتبال ایتالیا را برعهده داشت و آتزوری را در مسابقات یورو 2020 به قهرمانی رساند اما شاگردانش در نهایت از راهیابی به جام جهانی 2022 قطر بازماندند. حالا گفته می‌شود در آستانه قبول سرمربیگری تیم ملی فوتبال عربستان است. طبق گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های ایتالیایی؛ مانچینی 58 ساله پیشنهادی سه ساله از فدراسیون فوتبال عربستان برای قبول هدایت تیم ملی عربستان دریافت کرده است. طبق این گزارش‌ها، دستمزد پیشنهاد عربستانی‌ها به مانچو 18 میلیون یورو در سال است.

حالا روزنامه «گاتزتا دلو اسپورت» خبر می‌دهد؛ تلاش‌ها برای انتخاب سرمربی جدید آتزوری آغاز شده است و لوچانو اسپالتی و آنتونیو کونته در حال حاضر اصلی‌ترین گزینه‌های جانشینی مانچینی در تیم ملی ایتالیا هستند. گزینه مورد علاقه فدارسیون فوتبال ایتالیا اما اسپالتی است که فصل گذشته پس از 33 سال ناپولی را به قهرمانی در سری A رساند و سرانجام به همکاری‌اش با این باشگاه پایان داد. او می‌تواند همان سیستم بازی 3-3-4 مانچینی را در تیم ملی ایتالیا ادامه دهد و به لحاظ دستمزدی نیز برای این فدارسیون مقرون به صرفه‌تر است. تنها مشکل پیش‌ رو این است که این مربی ایتالیایی با وجود قطع همکاری با ناپولی تا ماه ژوئن تحت‌قرارداد باشگاه ناپلی است و بند 3 میلیون یورویی فسخ در قرارداد او وجود دارد اما گابریله گراوینا رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا مطمئن است که  این موضوع را حل خواهد کرد.

آنتونیو کونته که بین سال‌های 2014 تا 2016 هدایت تیم ملی فوتبال ایتالیا را برعهده داشت و این تیم را تا مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات یورو 2016 رساند، گزینه دیگر فدراسیون فوتبال ایتالیا برای جانشینی مانچینی است که با وجود علاقه‌اش به مربیگری در رده باشگاهی، مشکلی برای سرمربیگری آتزوری ندارد. او در صورتی که اسپالتی به هر دلیلی نتواند روی نیمکت تیم ملی ایتالیا بنشیند، حاضر است هدایت آتزوری را برای دومین بار برعهده بگیرد.

انتظار می‌رود که تا فردا (سه‌شنبه) سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایتالیا انتخاب شود. آتزوری در دو دوره اخیر جام جهانی غایب بوده و مأموریت اصلی سرمربی جدید رساندن این تیم به جام جهانی 2026 خواهد بود.

مانچو در 61 بازی روی نیمکت آتزوری حضور داشت و آمار 37 برد، 15 تساوی و 9 شکست را از خود برجای گذاشت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا