سریال خاتون
فوتبال جهان

گواردیولا؛ بیست‌وچهارمین قربانی آرتتا در لیگ برتر/ آمار ضعیف منچسترسیتی مقابل آرسنال

به گزارش امین گیمیز، تیم فوتبال آرسنال شب گذشته (یکشنبه) در حساس‌ترین بازی هفته هشتم لیگ برتر انگلیس موفق شد به لطف گل دقیقه 86 گابریل مارتینلی با نتیجه یک بر صفر بر میهمانش منچسترسیتی غلبه کند و نوار ناکامی‌هایش مقابل این تیم را قطع کرد. آرسنال در 15 بازی اخیر دو تیم 13 بار مقابل من‌سیتی شکست خورده بود و تنها دو تساوی کسب کرده بود.

تیم تحت‌هدایت پپ گواردیولا اما در این بازی آن‌طور که انتظار می‌رفت، ظاهر نشد و آماری ضعیف از خود برجای گذاشت. منچسترسیتی در این دیدار تنها چهار شوت به سمت دروازه‌بان آرسنال زد که تنها یکی از آنها در چارچوب بود و آخرین شوت هم در دقیقه 58 به ثبت رسید. این کمترین شوت زده شده توسط منچسترسیتی به سمت دروازه رقبا در دوران مربیگری گواردیولا بوده است.

آرسنال هم برای اولین بار در لیگ برتر انگلیس مقابل منچسترسیتیِ تحت‌هدایت پپ گواردیولا دروازه‌اش را بسته نگه داشت که این را به نوعی مدیون داوید رایا دروازه‌بان جدید و اسپانیایی خود است. میکل آرتتا هم به رکورد جالبی دست یافت و با غلبه بر منچسترسیتی موفق شد تمامی 24 تیمی که در لیگ برتر تاکنون در قامت سرمربی توپچی‌های لندن مقابل‌شان قرار گرفته را شکست دهد.

تیم فوتبال آرسنال انگلیس , تیم فوتبال منچسترسیتی انگلیس , لیگ برتر فوتبال انگلیس , پپ گواردیولا , میکل آرتتا ,

پپ گواردیولا سرمربی منچسترسیتی پس از این دیدار گفت: به آرسنال تبریک می‌گویم. ما می‌دانیم که دقیقاً باید چه کاری در ادامه فصل انجام دهیم. ما بازی را با خلق دو یا سه موقعیت خوب شروع کردیم. آرسنال هم نیمه دوم را واقعاً خوب شروع کرد و ریتم خوبی در بازی داشت. هر دو تیم در این بازی فرصت‌های چندانی نداشتند و هر دو تیم به خوبی یکدیگر را تحت‌قشار قرار دادند. بازی پایاپایی بود و در نهایت متأسفانه روی یک موقعیت نتیجه را واگذار کردیم.

میکل آرتتا هم پس از پیروزی تیمش در این بازی بزرگ اظهار داشت: حس فوق‌العاده‌ای بابت این برد داریم چون سال‌ها بود که موفق به شکست منچسترسیتی نشده بودیم و در این بازی موفق به انجام این کار مقابل تیمی شدیم که تردیدی وجود ندارد که بهترین تیم دنیاست. لحظاتی در این بازی بود که ما به دردسر افتادیم اما در عین حال لحظاتی بود که ما جاه‌‌طلبی، عزم راسخ و باورمان را برای شکست منچسترسیتی نشان دادیم و از این بابت خیلی خوشحالم.

سرمربی اسپانیایی آرسنال همچنین در تمجید از دروازه‌بان اسپانیایی خود اظهار داشت: داوید رایا عالی بود. من از بازیکنان جسور و شجاع خوشم می‌آید و او این خصوصیت را دارد.

توپچی‌های لندن با این برد 20 امتیازی شدند و تنها به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به تاتنهام در رده دوم جدول رده‌بندی لیگ برتر انگلیس ایستادند و منچسترسیتی 18 امتیازی را هم به رده سوم فرستادند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا