سریال خاتون
فوتبال جهان

گواردیولا: آرتتا آرسنال را به جایی که بود برگردانده است/ مغزهای بزرگ فوتبال نظر ما را نمی‌پرسند!

به گزارش امین گیمز، پپ گواردیولا سرمربی منچسترسیتی با رؤیای کسب دومین شش‌گانه قهرمانی دوران مربیگری‌اش وداع کرد. این اتفاق در نتیجه باخت یکشنبه شب مردانش برابر آرسنال در بازی جام خیریه انگلیس (سوپرجام) بود که در آن سیتی با وجود برتری یک بر صفر تا دقیقه 11 وقت‌های تلف شده نیمه دوم، در ضربات پنالتی نتیجه را 4 بر یک به حریف لندنی‌اش واگذار کرد.

گوادریولا پس از بازی گفت: بدون شک خریدهایی که آرسنال در تابستان امسال انجام داد، سطح این تیم را بالا برده است. میکل (آرتتا) آرسنال را به جایگاهی برگردانده است که قبلاً بود. این فصل تیم‌‌های زیادی هستند که برای بردن جام خواهند جنگید و به همین دلیل چالش پیش روی ما بسیار بزرگ است. ما هر آنچه که یک تیم می‌توانست ببرد را برده‌ایم و بیشتر از آن امکان ندارد که بتوانید چیزی کسب کنید، اما چالشی که از این پس پیش روی تیم ما قرار دارد این است که عطش و انگیزه بازیکنان‌مان را برای دفاع از چیزهایی که برده‌ایم، حفظ کنیم. این هم طی 11 ماه آینده مشخص خواهد شد به خصوص در آن مقاطعی از فصل که تیم دچار اُفت می‌شود و ما بیش از هر زمان دیگری از این مقاطع خواهیم داشت و باید دید که چطور آنها را پشت سر خواهیم گذاشت.

سرمربی اسپانیایی با تأکید بر اینکه تیمش سعی خواهد کرد دو جام باقیمانده از شش‌گانه‌ای که بر باد رفت را کسب کند، ادامه داد: معمولاً وقتی که شما قهرمان می‌شوید، فرصتی برای کسب جام‌های جدید به دست می‌آورید. ما طی سه سال گذشته در سوپرجام بازی کرده‌ایم. هفته آینده هم برابر سویا (سوپرجام اروپا) بازی خواهیم کرد و زمستان هم به عربستان می‌رویم (برای حضور در جام جهانی باشگاه‌ها). بدون شک برای بردن آنها تلاش خواهیم کرد. ما فصل گذشته را دو هفته دیرتر از آرسنال به پایان رساندیم و به همین دلیل هم تمرینات‌‌مان در این فصل را دو هفته دیرتر آغاز کرده‌ایم. پس هنوز در بهترین شرایط خود قرار نداریم. ما همیشه در شروع مجدد فصل‌ها کمی مشکل داشته‌ایم، اما این یک فینال بود و من امیدوارم که ذهنیت خوب بازیکنان‌مان به آنها برای رقابت‌های بعدی کمک کند.

 

یکی از اتفاقات بازی که گواردیولا را ناراحت کرد، ادامه پیدا کردن بازی تا دقیقه یازدهم وقت‌های تلف شده بود که آرسنال به گل رسید، در حالی که داور مسابقه استوارت اتول در پایان 90 دقیقه معمول بازی هشت دقیقه وقت تلف شده در نظر گرفت. برخورد کایر واکر بازیکن منچسترسیتی و توماس پارتی از آرسنال در وقت‌‌های تلف شده سبب شد که داور وقت‌های تلف شده را تمدید کند و این به مذاق گواردیولا خوش نیامد.

او گفت: من از اینکه داور وقت تلف شده بیشتری محاسبه کرد، ناراحت نیستم. به هر حال باید به این وضعیت عادت کنیم. ناراحتی‌ام به خاطر از دست دادن برتری یک گله‌مان بود که حتی تا پایان دقیقه هشتم وقت‌‌های تلف شده هم پابرجا ماند. با این وجود این اتفاق بهانه خوبی شد تا قانون‌گذاران فوتبال به این سؤال پاسخ بدهند که «چرا برای وضع قوانین و مقررات با بازیکنان و مربیان مشورت نمی‌کنند؟». مغز‌های بزرگ فوتبال هر نظری که داشته باشند ما مجبوریم بپذیریم. از این به بعد بازی‌ها 100 دقیقه‌ای خواهند بود. از این بابت مطمئنم. بازی امشب فقط یک گل داشت و داور برای آن هشت دقیقه وقت تلف شده منظور کرد. حالا تصور کنید اگر بازی پُرگل باشد مثلاً 4 بر 3 و هر بار که گلی زده شود وقت نگه داشته شود، آن وقت تا فردا 9 صبح ما هنوز اینجا هستیم و داریم بازی می‌کنیم!

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا