سریال خاتون
فوتبال جهان

گواردیولا: ماتزونه می‌دانست که با من و روبرتو باجو نباید یک جور رفتار کند

به گزارش امین گیمز، روز شنبه برای پپ گواردیولا یک روز خاص بود، چرا که کارلو ماتزونه سرمربی سابق او در تیم فوتبال برشا در 86 سالگی درگذشت. او یکی از مربیان اسطوره‌ای فوتبال ایتالیا بود که هنوز هم رکورددار بیشترین حضور در سری A به‌عنوان یک مربی است و در دوران کاری‌اش بزرگانی مانند گواردیولا، روبرتو باجو و آندره‌آ پیرلو را تمرین داد.

گواردیولا در تمجید از ماتزونه فقید گفت: او مردی بود که حرفش را رُک و راست می‌زد و هیچ ترسی از رفتن به جنگ قدرتمندان نداشت. او عاشق کار در باشگاه‌های کوچکتر بود و می‌دانست که بردن یک بازی با یک تیم کوچک مانند قهرمانی لیگ با یک تیم بزرگ است. او می‌دانست که چطور یک تیم را بسازد و در یک تیم با همه بازیکنان به یک شیوه رفتار نمی‌کرد. مثلاً او می‌دانست با بازیکنی مانند روبرتو باجو نباید همان رفتاری را داشته باشد که با گواردیولا دارد.

گواردیولا پس از بازی تیمش مقابل نیوکاسل با یک تی‌شرت مخصوص که تصویر ماتزونه در حال شادی پس از مصاف معروف تیمش برشا مقابل آتالانتا در دربی لمباردی روی آن نقش بسته بود، در نشست خبری حضور پیدا کرد.

 

وی درباره این حرکتش هم گفت: تصویر ماتزونه در حال دویدن پشت دروازه‌ها در حالی که سعی داشت احساساتش را کنترل کند به‌یادماندنی و نمادین است. من نمی‌دانم که کارلو در دوران کاری‌اش چند جام برد، اما او کسی بود که تمام 80 هزار نفر در ورزشگاه تشویقش می‌کردند. وقتی که آدم بزرگی باشید، اینکه چند تا جام برده‌ای اهمیتی ندارد. او می‌گفت که ترجیح می‌دهد در تیم‌های پایین جدول بماند، چون دوست دارد که آنها را بالا بکشد. او به من آموخت که هرگز تسلیم نشوم، اینکه همیشه فرصت هست حتی زمانی که فکر می‌کنید همه چیز تمام شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا