سریال خاتون
فوتبال جهان

گوتی: ژاوی برای مربیگری در بارسلونا آماده نبود/ او روی کارهایش سرپوش ‌می‌گذارد!

به گزارش خبرگزاری تسنیم، گوتی که بین سال‌های 1995 تا 2010 برای رئال مادرید بازی می‌کرد و به این تیم برای کسب 15 جام مختلف از جمله پنح قهرمانی در لالیگا و سه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا کمک کرد، در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی «ال‌‌چیرینگیتو» اسپانیا، درباره سرمربی بارسلونا که اخیراً اعلام کرد در نظر دارد در پایان فصل نوکمپ را ترک کند، گفت: ژاوی یک تیم عالی در اختیار دارد اما واقعیت این است که او کمترین استفاده را از آنها می‌برد. سبک ژاوی همان چیزی است که در زمان بازی کردنش در سر داشت و عملاً غیرممکن است که بتواند این کار را در بارسا تکرار کند. او نمی‌داند که چگونه تمام ویژگی‌های خوبی که بازیکنانش دارند را با هم ترکیب کند و نتوانسته آنچه مدنظرش بود را در زمین به اجرا دربیاورد.

وی افزود: مربی بزرگ کسی است که خود را با بازیکنانی که دارد، وفق دهد. ژاوی هرناندس برای مربیگری در بارسلونا آماده نبود. او فکر می‌کرد که همه چیز بسیار آسان خواهد بود اما این‌طور نبود. وقتی در قطر مدرک مربیگری خود را می‌گیرید و در مسابقه‌ای که 300 نفر در آن حضور دارند، مربیگری می‌‌کنید، چنین چیزی می‌شود. مربیگری در  بارسلونا اما این‌طور نیست و این یک واقعیت است.

هافبک پیشین رئال مادرید تصریح کرد: افرادی هستند که آمادگی بیشتری برای مربیگری دارند و برخی دیگر چندان آماده این کار نیستند و باید به تیم‌های دیگر بروند تا آماده کار شوند و بتوانند در یک باشگاه بزرگ مربیگری کنند. روند کار این‌طور است، چه برای ژاوی، چه برای هر مربی دیگری. از دید من ژاوی هرناندس می‌توانست مربی خوبی برای بارسلونا باشد و او مربی خوبی برای هر تیمی است.

گوتی که خود در آخرین تجربه مربیگری‌اش آمار 9 برد، 5 تساوی و 8 شکست را از خود در آلمریا برجای گذاشت، صحبت‌های خود درباره انتقادات اخیر سرمربی بارسا از داوری در لالیگا را این‌طور ادامه داد: فکر می‌کنم ژاوی می‌خواهد با این نوع اظهارنظرها روی تمام کارهایی که در زمین نتوانسته با تیمش انجام دهد، سرپوش بگذارد. فکر می‌کنم انجام این کار برای او راحت‌تر است. فرض اینکه بارسلونا خوب بازی نمی‌کند یا در سطحی که او می‌خواهد نیست، برای او سخت‌تر از این است که بگوید داورها به نفع رئال مادرید سوت می‌زنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: من یکی از کسانی هستم که فکر می‌کنم در طول 38 هفته مسابقات لالیگا، داوران در برخی موارد به سود شما سوت می‌زنند و در برخی موارد با تصمیمات‌شان به شما ضرر می‌زنتد. من فکر نمی‌کنم علیه رئال مادرید، بارسلونا یا هر تیم دیگری دسیسه‌ای وجود داشته باشد اما در کل صحبت کردن در مورد این موضوع آسان است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا