سریال خاتون
فوتبال جهان

گوندوگان: ژاوی خیلی شبیه گواردیولا است/ اشتباه است مربیگری را امتحان نکنم

به گزارش امین گیمز، ، ایلکای گوندوگان که تابستان اخیر به حضور هفت‌ ساله‌‌اش در منچسترسیتی پایان داد و با امضای قراردادی دو ساله با قابلیت تمدید برای سال سوم به‌ عنوان بازیکن آزاد به بارسلونا پیوست، در گفت‌وگو با روزنامه «اکیپ» فرانسه گفت: فوتبال همیشه نقش مهمی در زندگی من داشته است اگرچه بزرگترین رؤیای من نبوده است. بچه‌های 6،  7، 8 و 9 ساله زیادی هستند که گاهی اوقات در آکادمی‌های فوتبال بازی می‌کنند و آرزوی این را دارند که روزی فوتبالیست حرفه‌ای‌ شوند اما من هرگز واقعاً چنین آرزویی نداشتم. من یک انسان عادی هستم، درست مانند همان بازیکنی که شما در زمین می‌بینید. من انسان آرامی هستم و همان‌طور که شما می‌دانید هر انسانی در زندگی شخصی‌اش مشکلات خاص خودش را دارد. هیچ‌کسی زندگی بی‌نقصی ندارد و همه ما تردیدها و ترس‌هایی در زندگی‌مان داریم.

هافبک آلمانی بارسلونا تصریج کرد: برای من فوتبال یعنی اینکه اینکه بتوانم تا آنجا که می‌توانم به هم‌تیمی‌هایم کمک کنم. در مقابل، ممکن است به کمک هم نیاز داشته باشم. فقط به این دلیل که من بزرگتر یا باتجربه‌تر هستم به این معنی نیست که به کمک نیاز ندارم. فوتبال یک ورزش گروهی است و همه باید به یکدیگر کمک کنند و از هم حمایت کنند.

تیم فوتبال بارسلونا , ژاوی , پپ گواردیولا , تیم فوتبال دورتموند آلمان ,

گوندوگان که در بارسلونا هم عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته، در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: من چندان در شبکه‌های اجتماعی فعال نیستم و زندگی شخصی‌ام را در آنجا به اشتراک نمی‌گذارم. خیلی از مردم دوست دارند که اغلب این کار را انجام دهم اما من علاقه‌ای به این کار ندارم و انجامش نمی‌دهم. من دوست دارم مردم مرا به عنوان یک فوتبالیست خوب ببینند، بنابراین روی این موضوع تمرکز کرده‌ام.

هافبک پیشین تیم‌های بوروسیا دورتموند و منچسترسیتی ادامه داد: در باشگاه‌هایی که تاکنون بازی کرده‌ام، در نهایت همیشه به عنوان یکی از کاپیتان‌های تیم به کارم پایان داده‌ام و فکر می‌کنم این به شخصیت من مربوط می‌شود. من فردی ساکت هستم که بیشتر به حرف‌های دیگران گوش می‌دهم و بسیار همدل و احساسی هستم. همیشه می‌توانم تقریباً با همه کنار بیایم.

تیم فوتبال بارسلونا , ژاوی , پپ گواردیولا , تیم فوتبال دورتموند آلمان ,

وی افزود: در بچگی از مدرسه متنفر نبودم اما رفتن به مدرسه برایم خیلی سخت بود. من در کنار مدرسه رفتن، فوتبال بازی می‌کردم و ترکیب این دو کار سختی بود. اگر پدرم نبود احتمالاً مدرسه را رها می‌کردم، اما دیپلمم را با سختکوشی گرفتم. این به من در ساختن شخصیتم کمک کرد. زمانی که 22 ساله بودم، به یک آسیب‌دیدگی شدید از ناحیه کمر دچار شدم که باعث شد 14 ماه از میادین دور باشم. در آن مقطع واقعاً فکر می‌کردم دوران حرفه‌ای‌ام در خطر است. من با درد زیادی بازی می‌کردم و احساس می‌کردم 90 ساله هستم. به سختی شلوار و جوراب می‌پوشیدم و هنگام دراز کشیدن احساس درد داشتم.

تیم فوتبال بارسلونا , ژاوی , پپ گواردیولا , تیم فوتبال دورتموند آلمان ,

هافبک تیم ملی فوتبال آلمان ادامه داد: گاهی اوقات شب‌ها به چیزهایی فکر می‌کنم. همسرم جلوی مرا می‌گیرد و می‌گوید “به چه چیزی فکر می‌کنی؟ پسرت اینجاست، خوش بگذران و با او بازی کن”. من همیشه همین‌طور بوده‌ام. من هرگز نمی‌توانم از لحظه لذت ببرم، همیشه به دنبال کسب چیزهای بیشتری هستم و به دنبال این هستم که ببینم چه می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: در منچسترسیتی من در هر پستی که مورد نیاز بود، بازی می‌کردم. در بارسلونا من تاکنون به عنوان هافبک دفاعی و هافبک نفوذی بازی کرده‌ام. پست من بستگی به شکل تیم و نوع بازیکنان تیم دارد، اما آماده‌ام تا هر جا که مربی بخواهد، بازی کنم. ژاوی خیلی شبیه به پپ گواردیولا است. آنها در یکجا آموزش دیده‌اند و تحصیلات فوتبالی را گذرانده‌اند و با خواسته‌های یکسانی روبرو شده‌اند. آنها زبان مشترکی در فوتبال دارند.

هافبک 33 ساله بارسلونا درباره اینکه آیا علاقه دارد پس از بازنشستگی به مربیگری روی بیاورد، اظهار داشت: فکر می‌کنم اشتباه است که بعد از کار زیرنظر این همه مربیان فوق‌العاده، مربیگری را امتحان نکنم. ممکن است، اما این امکان نیز وجود دارد که راه دیگری را انتخاب کنم. خواهیم دید چه می‌شود. می‌خواهم چند سال دیگر در بالاترین سطح بازی کنم. هنوز احساس خوبی دارم. من به بارسلونا آمدم تا چالش جدیدی را انجام دهم و خودم را در این باشگاه بزرگ ثابت کنم. نمی‌خواهم بگویم ما باید این یا آن عنوان را ببریم.

تیم فوتبال بارسلونا , ژاوی , پپ گواردیولا , تیم فوتبال دورتموند آلمان ,

گوندوگان همچنین درباره اظهارنظر کایل واکر مدافع انگلیسی منچسترسیتی که گفته بود ایلکای همیشه در مقاطع حساس فصل زین‌الدین زیدان می‌شود، اظهار داشت: او به طور حتم شوخی کرده است. آیا من یکی از بهترین‌های هافبک‌های جهان هستم؟ نمی‌خواهم درباره خودم صحبت کنم و ترجیح می‌دهم پاسخ سؤالات دیگر را بدهم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فوتبال سطحی شده است. ما دیگر به مسابقات با جزئیات نگاه نمی‌کنیم. ما به تاکتیک‌ها یا کارهای انجام شده توسط بازیکنان که برای مردم قابل مشاهده نیست، نگاه نمی‌کنیم. ما فقط به خلاصه بازی، نتایج و شبکه‌های اجتماعی نگاه می‌کنیم و بر اساس آن قضاوت می‌کنیم.

ایلکای گوندوگان این فصل در 20 بازی از رقابت‌های مختلف برای بارسا به میدان رفته و آمار یک گل‌زده و 5 پاس‌گل را از خود برجای گذاشته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا