فوتبال جهان

گوندوگان: گواردیولا تمام بازی‌های بارسلونا را تماشا می‌کند/ بخشی از شخصیتم را در ژاوی دیدم

به گزارش امین گیمز، ایلگای گوندوگان که اخیراً به حضور هفت‌ ساله‌‌اش در منچسترسیتی پایان داد و با امضای قراردادی دو ساله با قابلیت تمدید برای سال سوم به‌ عنوان بازیکن آزاد به بارسلونا پیوست، امروز (دوشنبه) در مراسم معارفه‌اش گفت: افتخار می‌کنم که اینجا در این باشگاه شگفت‌انگیز هستم. از کودکی تیم بارسلونا، بارسلونای رایکارد و بارسلونای پپ گواردیولا را دنبال می‌کردم. از همه اعضای باشگاه تشکر می‌کنم و بی‌صبرانه منتظر بازی برای بارسا هستم. زنده باد بارسا.

وی افزود: می‌خواهم به کسب جام‌ها ادامه دهم و به همین دلیل اینجا در بارسلونا هستم. فصل گذشته برای بارسا فصل شگفت‌انگیزی بود و این فصل تمام تلاشم را خواهم کرد تا حتی فصل بهتری از آن داشته باشد. از ژاوی تشکر می‌کنم چون درست پس از اولین تماس با او، احساس کردم بارسا قدم درستی برای ادامه دوران حرفه‌ای‌‌ام است.

هافبک آلمانی بارسلونا صحبت‌های خود را اینطور ادامه داد: امروز روز سراسر شادی برای من و خانواده‌ام است. ما دو دهه است که بازی‌های بارسا را تماشا می‌کنیم. از کودکی رؤیای من بازی برای این تیم بود. چند سال پیش نزدیک پیوستن به بارسلونا بودم اما این اتفاق نیفتاد. امروز اما این اتفاق افتاد و از این بابت خوشحال هستم.

گوندوگان 32 ساله در ادامه خاطرنشان کرد: پس از بازی لهستان و آلمان، لواندوفسکی با من در مورد بارسلونا صحبت کرد و وقتی شروع به صحبت در مورد باشگاه بارسلونا، سبک زندگی و موارد دیگر شهر بارسلونا کرد، چشمانش شروع به برق زدن کرد. می‌دیدم که او چقدر دوست دارد عضوی از این باشگاه باشد.

وی ادامه داد: تصمیم برای جدایی از منچسترسیتی را از طریق تلفن به پپ گواردیولا اطلاع دادم و از او به خاطر کارهایی که در هفت سال گذشته برایم انجام داده، تشکر کردم. پپ از این تصمیم من ناراحت شد، اما شاید او بابت پیوستن من به بارسلونا خوشحال بود چون من می‌خواستم به باشگاه مورد علاقه او ملحق شود. پپ هنوز هم طرفدار بارسلونا است و تمامی بازی‌های این تیم را تماشا می‌کند.

خرید جدید کاتالان‌ها در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار داشت: ژاوی ابتدا طرز فکر خود را برای من توضیح داد و ایده‌‌های او تقریباً شبیه آنچه در من‌سیتی زیرنظر پپ بازی می‌کردیم، بود. بخشی از شخصیت خودم را هنگام صحبت با ژاوی در او دیدم.

ایلکای گوندوگان تأکید کرد: بازیکنان شگفت‌انگیز زیادی در اینجا وجود دارند و آنچه که آنها نشان داده‌اند فوق‌العاده بوده است، از جمله گاوی، پدری یا فرنکی دیونگ. اگر بتوانم یک درصد به بازیکنان جوان تیم کمک کنم، از انجام این کار خوشحال خواهم شد. الگوی من رونالدینیو بود، هرچند خصوصیات بازی ما متفاوت از هم است. البته ژاوی، اینیستا و بوسکتس هم الگوهای دیگرم بودند.

وی در پایان درباره هم‌تیمی سابقش که بحث پیوستن او به بارسلونا هم مطرح است، گفت: برناردو سیلوا بازیکن شگفت‌انگیزی است و در این شکی نیست، اما او با منچسترسیتی قرارداد دارد و من نمی‌توانم در مورد این موضوع صحبتی کنم. هر اتفاقی که در آینده بیفتد، برای برناردو و خانواده‌اش آرزوی بهترین‌ها را دارم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی
دانلود سریال گناه فرشته گناه فرشته
دکمه بازگشت به بالا