سریال خاتون
فوتبال جهان

یوفا، رُم را 5 میلیون یورو جریمه کرد

به گزارش امین گیمز، ناتوانی باشگاه رُم در کسب رقم تعیین شده از محل سود سرمایه (سود سرمایه در فوتبال به مابه‌التفاوت ارقام خرید یک بازیکن و قیمت فروش همان بازیکن به فرض افزایش قیمت او اطلاق می‌شود) سبب شد که این باشگاه از سوی یوفا مجازات شود.

رُمی‌ها برای موازنه دخل و خرج‌شان و رسیدن به تراز مالی تعریف شده در قانون بازی جوانمردانه مالی یوفا، تا 30 ژوئن امسال فرصت داشتند که از محل سودسرمایه خود 29 میلیون یورو کسب کنند، اما رقمی که آنها از این محل به دست آوردند سه میلیون یورو کمتر بوده است و به همین دلیل تراز مالی‌شان منفی شد. از این رو اتحادیه فوتبال اروپا هم تیم پایتخت ایتالیا را نزدیک به پنج میلیون یورو جریمه کرده است.

 

ترس از مواجه شدن با مجازات‌های بزرگتر مانند محرومیت یا محدود شدن لیست بازیکنان در رقابت‌های اروپایی فصل آینده، جالوروسی را تحت فشار قرار داد و به همین دلیل هم این باشگاه را مجبور کرد که در تابستان امسال بازیکنانی مانند بنجامین تاهیروویچ (5.5 میلیون یورو)، جاستین کلایورت (7.5 میلیون یورو)، کریستین ولپاتو (7.5 میلیون یورو)، فیلیپو میسوری (2.5 میلیون یورو)، روبن پروویدنس (300 هزار یورو) و کارلس پرس (حدود 2 میلیون یورو) را بفروشد و از این طریق به علاوه پاداش‌های مربوط به انتقال نیکولو زانیولو 26 میلیون یورو درآمد کسب کند.

رُمی‌ها می‌توانستند از مجازات یوفا جان سالم ببرند، چرا که پیشنهادهایی برای فروش راجر ایبانز و نیکلا زلفسکی هم داشتند، اما آنها ترجیح دادند برای ضرر کردن از فروش این دو بازیکن در نتیجه تصمیمات شتابزده، به یوفا جریمه بدهند تا در پنجره نقل‌وانتقالات تابستانی با دستانی بازتر اقدام به خرید و فروش کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا