سریال خاتون
فوتبال جهان

یوفا بارسلونا و منچستریونایتد را جریمه کرد

به گزارش امین گیمز و به نقل از آسوشیتدپرس، اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) دو باشگاه منچستریونایتد و بارسلونا را به خاطر تخطی از قوانین بازی جوانمردانه مالی جریمه کرد.

بارسا و من‌یونایتد به نسبت میزان تخلفات‌شان از قوانین مالی یوفا، به ترتیب 500 و 300 هزار یورو جریمه شده‌اند. این دو تیم فصل گذشته در پلی‌آف صعود به مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا با یکدیگر روبه‌رو شدند و در آنجا نماینده انگلیس در مجموع دو بازی رفت و برگشت حریف اسپانیایی را شکست داد.

ظاهراً باشگاه بارسلونا به دلیل ارائه گزارش مالی غلط درباره دارایی‌هایش و اعلام یکسری مبالغ به یوفا که طبق قوانین جزو درآمدهای باشگاه محسوب نمی‌شوند، مجازات شده است هرچند یوفا به جزئیات این گزارش اشاره دقیق‌تر نداشته است. طبق قوانین بازی جوانمردانه مالی یوفا، دخل و خرج باشگاه باید تناسب خاصی با یکدیگر داشته باشد تا از این طریق توازن قدرت مالی میان باشگاه‌ها برقرار شود.

 

در همین حال باشگاه منچستریونایتد هم نتوانسته است تراز مالی خود در حوزه نقل‌وانتقال بازیکنان، پرداخت دستمزد‌ها و مالیات‌های اجتماعی را به رقم تعیین شده از سوی یوفا برساند.

علاوه بر این دو تیم، یوفا باشگاه‌های دیگری را هم به دلیل نقض قوانین بازی جوانمردانه مالی‌شان مجازات کرده است که این فهرست شامل؛ آنتورپ بلژیک و آپوئل قبرس (هر کدام 100 هزار یورو)، استانبول باشاک شهیر (400 هزار یورو)، آنتورپ بلژیک و ترابزون اسپور ترکیه (هر کدام 300 هزار یورو) می‌شود و در میان آنها جرایم سنگین‌تری بعضاً تا 1.7 میلیون یورو در صورت تکرار تخلفات در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا