سریال خاتون
فوتبال جهان

یوفا ممنوعیت مالکیت مشترک تیم‌ها در رقابت‌های اروپایی را لغو کرد

به گزارش امین گیمز، کمیته کنترل مالی اتحادیه فوتبال اروپا با وضع قانونی جدید به ممنوعیت مالکیت مشترک برای تیم‌های حاضر در رقابت‌های باشگاهی یوفا پایان داد.

تا پیش از این یوفا به منظور جلوگیری از تضاد منافع و به حداقل رساندن احتمال تبانی از حضور دو تیم با مالکیت مشترک در یک تورنمنت اروپایی جلوگیری می‌کرد. بر همین اساس حتی دو تیم دارای مالک مشترک نمی‌‌‌توانستند در یک فصل به صورت جداگانه در لیگ قهرمانان و لیگ اروپا حضور داشته باشند چرا که احتمال راهیابی تیم حاضر در لیگ قهرمانان به لیگ اروپا (در صورت سوم شدن در مرحله گروهی لیگ قهرمانان) وجود داشت.

این قانون بدان معنا بود که تیم‌های استون ویلا (انگلیس)/ ویتریا (پرتغال)، برایتون (انگلیس)/ یونیون سن‌ژیلوا (بلژیک) و میلان (ایتالیا) و تولوز (فرانسه) به دلیل داشتن مالکان مشترک (به صورت دو به دو)، نمی‌توانستند در فصل آینده در لیگ قهرمانان و لیگ اروپا حضور پیدا کنند.

یوفا اما با اعمال اصلاحاتی در قانون قبلی به این تیم‌ها مجوز حضور در لیگ قهرمانان و لیگ اروپا را داده اما علاوه بر وضع یکسری باید و نباید‌ها برای تیم‌ها دارای مالک مشترک که مهمترین آنها مدیریت صددرصد متفاوت است، این تیم‌ها را ملزم به پذیرش یکسری شروط هم کرده که عبارتند از:

1- هیچ دو باشگاهی با مالک مشترک تا پایان فصل اجازه انتقال بازیکن به یکدیگر را ندارند، چه قرضی یا قطعی، مستقیم یا غیرمستقیم.

2- باشگاه‌های دارای مالک مشترک اجازه هیچ گونه همکاری، تعامل یا توافق‌های فنی یا تجاری با یکدیگر را ندارند.

3- باشگاه‌های دارای مالک مشترک حتی اجازه استفاده از یک کادر استعدادیابی یا پایگاه داده‌ها (دیتابیس) بازیکنان یکدیگر را ندارند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا