سریال خاتون
فناوری

آتش زدن دکل‌های مخابراتی به دلیل شیوع کرونا!

آتش زدن دکل‌های مخابراتی به دلیل شیوع کرونا!


برخی از منتقدان توسعه شبکه 5G که فکر می‌کنند توسعه این شبکه منجر به شیوع بیماری کووید-19 شده است، اقدام به آتش زدن دکل‌های مخابراتی می‌کنند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، تئوری‌های توطئه در همه جا وجود دارند و اغلب آنها دیدگاه هایی بی ضرر هستند. اما هرازگاهی برخی از تئوری های توطئه چنان قوت می گیرند که باعث خسارت واقعی می‌شوند.

 در حال حاضر چنین موردی در انگلستان به وجود آمده است و افرادی در حال به آتش کشیدن دکل‌های تلفن همراه و حتی توهین و بدرفتاری با مهندسان پهنای باند هستند، چرا که معتقدند شیوع کروناویروس ممکن است با توسعه شبکه 5G مرتبط باشد.

یکی از اولین دکل های مخابراتی که این هفته طعمه حریق شد، در بیرمنگام بود. اپراتور شبکه موسوم به “EE” به گاردین گفت که احتمالاً این آتش سوزی عمدی بوده است.

این اپراتور گفت: آسیب و قطع عمدی ارتباطات موبایل در زمانی که مردم بیش از هر زمان دیگری به آن احتیاج دارند تا با یکدیگر در ارتباط باشند، کاری تاسف آور، مضر و خطرناک است. ما سعی خواهیم کرد تا هرچه سریعتر آنها را احیا کنیم، اما خسارات ناشی از این آتش سوزی ها قابل توجه است. 

در همین حال، بی بی سی گزارش داد که در لیورپول و ملینگ در بندر مرسی ساید، آتش سوزی های بیشتری رخ داده است. از تعدادی از این آتش سوزی ها نیز توسط معترضین ضد 5G فیلمبرداری شده و در فیسبوک و یوتیوب به اشتراک گذاشته شده است.

یوتیوب در همین راستا و به منظور عدم تبلیغ و ترویج این کار و حفظ تجهیزات مخابراتی و ارتباطی اعلام کرد که تمامی ویدیوهای مربوط به این موضوع را از پلت فرم خود حذف خواهد کرد.

معترضان حتی تا آنجا پیش رفته اند که از مهندسان مخابرات پرخاش و بدرفتاری می کنند. حتی برخی از این مهندسان از این افراد در فیسبوک خواسته اند که این کار خود دست بکشند، چرا که آنها در توسعه شبکه های تلفن همراه دست ندارند.

از طرفی وزارت دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش بریتانیا یک پست در توییتر منتشر کرد که می گوید: هیچ مدرک معتبری مبنی بر ارتباط بین کووید-19 و شبکه 5G وجود ندارد. با این حال، به نظر می رسد این امر تأثیر کمی بر معترضان خواهد گذاشت.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا