سریال خاتون
فناوری

آموزش:‌ چگونه آیکون‌ها را در آیفون و آیپد در iOS 14 تغییر دهیم؟

آموزش:‌ چگونه آیکون‌ها را در آیفون و آیپد در iOS 14 تغییر دهیم؟


در این مطلب نگاهی می‌اندازیم به اینکه چگونه می‌توانید آیکون‌هایتان در iOS 14 را برای آیفون یا آیپد تغییر دهید. این فرایند نسبتا ساده است، و بالاخره در سال 2020 با آپدیت سیستم عامل iOS به نسخه 14 امکانپذیر شد.

 

به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، این سیستم برای کاربران امکان سفارشی‌سازی آیکون اپلیکیشن‌ها را طبق میلشان فراهم آورد، و طیف وسیعی از حالت‌ها را ممکن ساخت.

 

اگر شما مایلید تا شیوه نمایش اپ‌ها بر روی آیفونتان از طریق گرافیکی که اپلیکیشن‌های مذکور را نمایش می‌دهد را به‌روزرسانی کنید، این فرایند از طریق اپی به نام Shortcuts قابل انجام است. ولی قبل از اینها باید اطمینان حاصل کنید که iOS 14 دارید. برای این کار، در بخش Settings به قسمت General و سپس Software Update مراجعه کنید، و اطمینان حاصل کنید تا جدیدترین آپدیت را دریافت کرده‌اید.          

 

وقتی از آن مطمئن شدید، اپ شورتکات را باز کنید، روی آیکون پلاس در سمت راست بالا در اپ شورتکات بزنید، و Add Action را انتخاب کنید. اقدامی که به دنبال آن می‌گردید Open App است.

 

وقتی Open App را انتخاب کردید، اپی را که مایلید آن را اصلاح کنید انتخاب کنید. روی دکمه سه نقطه (در گوشه بالای راست) بزنید و نام اپلیکیشنی که با آن کار می‌کنید را انتخاب کنید. گزینه افزودن به صفحه خانه (Add to Home Screen) را لمس کنید.

 

از اینجا خواهید توانست آیکونتان را به میل خودتان تغییر دهید. در اپ شورتکات باید بتوانید کلید میان‌بری را بیابید که ایجاد کرده‌اید، آیکون را لمس کنید، و Choose Photo را انتخاب کنید. به همین راحتی.

 

شایان ذکر است که این نوع از سفارشی‌سازی سال‌هاست بر روی دستگاه‌ها فعال بوده است – و همیشه کار را زیبا نمی‌کند. اگر مایل به تغییر آیکون یک اپ هستید اختیار با شماست، ولی به خاطر داشته باشید که: زمان و تلاش زیادی در این فرایند از سوی توسعه‌دهندگان صرف شده است.

 

خلق مجموعه‌ای از آیکون‌ها که ظاهر قلب، ستاره و رنگین‌کمان را دارند ممکن است در ابتدا جذاب به نظر برسد، ولی ممکن است به زودی به این نتیجه برسید که تنظیمات زیباشناختی قبلی که به چشمتان آشنا بود و بسیار به آنها متکی بودید را بی‌جهت حذف کرده‌اید!

  

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا