سریال خاتون
فناوری

آیا باید تمامی خریدها را به دلیل کرونا ضدعفونی و شسته شود؟

آیا باید پلاستیک خریدها و مواد غذایی را تا ۳ روز در جایی دیگر نگه داشت؟

این سوال واقعا مسخره است، واقعا می‌خواهید تا ۳ روز شیر، بستنی و غذای دلخواه خود را در خارج از خانه نگه دارید؟ همچنین این موضوع پیامدهای ایمنی غذایی بسیاری را به همراه دارد و ممکن است باعث فاسد شدن غذا شود.

شستن خریدها به دلیل شیوع کرونا

آیا باید تمامی مواد غذایی و خریدها را جداگانه ضدعفونی کرد؟

این سوال نیز از نظر علمی معنا ندارد. اگر نگران چنین موضوعی هستید، قبل از خوردن دستان خود را بشویید. شستن مواد تازه با صابون؟ لزوما نباید برای شستن محصولات غذایی از صابون استفاده کرد. صابون برای شست و شوی مواد غذایی به ویژه مواد تازه ساخته نشده و ممکن است باعث اسهال و استفراغ شود. توصیه‌های جدید به ویژه از سوی FDA می‌گوید مواد غذایی تازه را تنها با آب سرد بشویید.
 

آیا کیسه‌های پلاستیکی خطرناک هستند؟

بسیاری از افراد از کیسه‌های پلاستیکی مجددا استفاده می‌کنند که یکی از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از تولید و مصرف بیش از حد پلاستیک است. در حالی که از نظر تئوری ممکن است که این کیسه‌ها دارای ویروس کرونا باشند که خودش یک تهدید بزرگ بشمار می‌رود، بهترین روش برای اطمینان از جلوگیری از شیوع این ویروس، نگهداری آنها در ماشین و استفاده مجدد به هنگام فروشگاه رفتن است. همچنین می‌توان برای اطمینان بیشتر آن‌ها را شسته و نگهدارید.

شستن خریدها به دلیل شیوع کرونا

برای کاهش احتمال و ریسک ابتلا به کرونا چه اقداماتی میتوان انجام داد؟

بسیاری از فروشگاه‌ها در حال ارائه مواد ضدعفونی کننده به مشتریان و همچنین ضدعفونی چرخ‌های خرید هستند. یکی از راه‌های مناسب برای پیشگیری، تهیه یک لیست از مواد مورد نیاز و خریدن آنها و به سرعت خارج شدن از فروشگاه است. فاصله ایمن (۲متر) را به هنگام خرید رعایت کنید و مدام دست‌ها را با مواد ضدعفونی کننده بشویید.  

sciencealert

۲۱۲۱

منبع خبر: خبر آنلاین

دکمه بازگشت به بالا