سریال خاتون
فناوری

اسنپ چت برای یادآوری فاصله‌گذاری اجتماعی از واقعیت افزوده بهره می‌‌برد

اسنپ چت برای یادآوری فاصله‌گذاری اجتماعی از واقعیت افزوده بهره می‌‌برد

اسنپ چت از لنزهای واقعیت مجازی خود برای ارائه اطلاعات و راهنمایی‌های مراقبت از سلامت سازمان جهانی بهداشت در دوران شیوع کرونا استفاده می‌کند.

 

به گزارش ایتنا و به نقل از engadget، لنزهای اسنپ چت به‌تازگی به نحوی به‌روزرسانی شده‌اند که اهمیت فاصله‌گیری در اجتماعات را در بازه‌های زمانی خاصی به کاربر یادآوری می‌کنند.

این نرم‌افزار اخیرا در همکاری با سازمان جهانی بهداشت دو لنز جدید ساخته است که از واقعیت افزوده برای ارائه راهنمایی‌های بهداشتی به کاربران استفاده می‌کند.

 

 


 

یکی از این لنزها به نام «فاصله اجتماعی من» کاربران را تشویق می‌کند که فاصله اجتماعی را رعایت کنند و برای به تصویر کشیدن فاصله موردنیاز پیشنهادشده توسط سازمان جهانی بهداشت از دایره‌های واقعیت افزوده ویژه‌ای استفاده می‌کند. لنز دیگر نیز اهمیت شستن دست‌ها، ماندن در خانه و لمس نکردن صورت را یادآوری می‌کند. هردوی این لنزها برای ارائه راهنمایی‌های امنیتی بیشتر به وب‌سایت سازمان جهانی بهداشت متصل شده‌اند.

 

این دو لنز جدید بر پایه به‌روزرسانی‌های قبلی مرتبط با ویروس کرونا نظیر منابع سلامت روان جدید و ایموجی‌های دوست دار فاصله‌گذاری اجتماعی ساخته شده است. اگرچه این لنزها به‌اندازه لنزهای گذشته مشاهده شده از اسنپ چت گیرا و مؤثر نیستند اما نشان می‌دهد که این کمپانی چگونه از تجهیزات بدیهی تلفن‌های همراه هوشمند برای ارائه اطلاعات بهداشتی به کاربران خود استفاده می‌کند.

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا