سریال خاتون
فناوری

اندرویدهای قدیمی در معرض خطر حمله هکرها

اندرویدهای قدیمی در معرض خطر حمله هکرها


کارشناسان امنیتی به کاربران دستگاه‌های اندرویدی قدیمی هشدار دادند که به علت عدم دریافت به‌روزرسانی‌های امنیتی در معرض نفوذ هکرها قرار خواهند گرفت.

به گزارش ایتنا از ایسنا، نتایج تحقیقات جدید کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری نشان می‌دهد که حدود ۴۰ درصد از کاربران گوشی و تبلت های اندرویدی هنوز از نسخه‌های قدیمی این سیستم عامل استفاده می‌کنند که تحت پشتیبانی گوگل نیستند، این بدان معناست که شرکت گوگل، به عنوان توسعه دهنده سیستم عامل اندروید، به روز رسانی و آپدیت‌های امنیتی جدیدی که برای نسخه‌های جدیدتر این سیستم عامل منتشر می کند، شامل نسخه‌های قدیمی نمی‌شود.

به گفته کارشناسان، گوشی و تبلت‌های اندرویدی که نسخه سیستم عامل آنها اندروید ۴ یا قدیمی تر است، در معرض بیشترین آسیب پذیری و احتمال نفوذ هکرها و مجرمان سایبری قرار دارند. همچنین کاربرانی که نسخه اندروید گوشی آنها ۷ است ولی امکان به روز رسانی آن به نسخه جدیدتر را ندارند، نیز باید نگران امنیت دستگاه خود باشند.

به طور کلی آنها بر این باورند که حتی در صورتی که نسخه اندروید گوشی و دستگاه‌های هوشمند کاربران جدید باشد ولی در دریافت به روزرسانی های امنیتی که گوگل هر از گاهی منتشر می کند، سهل انگاری کرده و یا دیر اقدام به آپدیت گوشی خود کنند، نیز به همان اندازه در معرض خطر و آسیب پذیری قرار دارند.  

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا