سریال خاتون
فناوری

اپل فروش آنلاین آیفون را محدود کرد

اپل فروش آنلاین آیفون را محدود کرد


با توجه به ادامه تاثیرگذاری کرونا ویروس بر زنجیره تامین اپل، این شرکت محدودیتی بر تعداد آیفون‌ها و دستگاه‌های دیگری که در یک خرید قابل سفارش دادن باشند وضع نموده است.

 

به گزارش ایتنا به نقل از مشبل، گزارشی از شبکه CNBC نشان می‌دهد که چند محصول در فروشگاه آنلاین اپل اکنون به دو دستگاه به ازاء هر تراکنش محدود شده‌اند، که عبارتند از آیفون 8، آیفون 8 پلاس، آیفون XR، آیفون 11، آیفون 11 پرو، آیفون 11 مکس، و آیپد پرو که به تازگی معرفی شده است.

 

بنا بر اطلاعاتی که خود وبسایت مشبل به دست آورده، ایرپاد پرو اپل نیز به دو عدد در هر سفارش محدود شده است، هرچند که همچنان امکان خرید نامحدود ایرپاد معمولی برای مشتریان وجود دارد.

 

در ماه ژانویه گزارش‌هایی منتشر شد که اپل ممکن است به علت کرونا ویروس به مشکلاتی در زمینه تولید مواجه شود، به ویژه از این جهت این شرکت شدیدا بر تولیدکنندگان چینی متکی است. حتی با این وجود، تاثیر آن بدتر از حد مورد انتظار بوده است، که باعث شده تا اهداف درآمدی اپل برای سه ماهه جاری محقق نشود.

 

تاثیر کرونا ویروس بر تولید اپل به زنجیره تامین آن در چین هم محدود نبوده است. محل‌های تولیدی متعددی در نقاط مختلف جهان به علت گسترش این ویروس تعطیل شده‌اند، که یکی از آنها از تامین‌کنندگان اپل در کره جنوبی بوده است.

 

با اینکه خرید بیش از یک آیفون در یک سفارش برای بیشتر افراد کاری فوق لوکس و نامعمول به شمار می‌رود ولی CNBC این نکته را خاطرنشان نموده است که نیاز خانواده‌های بزرگ و افرادی همچون توسعه‌دهندگان به تهیه چندین گوشی می‌تواند معقولانه باشد.

 

فروش آیفون در چین در ماه فوریه بیش از 60 درصد کاهش یافت چرا که کرونا ویروس باعث کاهش هم عرضه و هم تقاضا شد. اپل 42 فروشگاهش در چین را که به خاطر این بحران بهداشتی از ژانویه تعطیل کرده بود اخیرا بازگشایی کرد. مابقی فروشگاه‌های اپل در نقاط مختلف جهان «تا اطلاع بعدی» بسته خواهند بود.

 

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا