سریال خاتون
فناوری

ایموجی‌ها هم به دلیل کرونا منتشر نمی‌شوند!

ایموجی‌ها هم به دلیل کرونا منتشر نمی‌شوند!

کنسرسیوم یونیکد سازمان غیرانتفاعی ناظر بر استانداردهای ایموجی‌ها و مسئول عرضه نمونه‌های جدید آن است. این سازمان مجموعه جدید ایموجی‌ها برای اندروید و iOS را درهفته جاری عرضه می‌کند. اما همزمان یونیکد  اعلام کرده استاندارد ایموجی‌های آینده با ۶ ماه تاخیر در سپتامبر ۲۰۲۱ ارائه می‌شود.

به گزارش ایتنا از مهر، این تاخیر مربوط به ویژگی‌ها و اطلاعاتی مانند کاراکترهای ایموجی جدید است. یونیکد در پستی توضیح داد به طور کلی ایموجی هایی که کنسرسیوم در ماه ژانویه تایید می‌کند، اصولا در ماه سپتامبر برای موبایل‌ها عرضه می‌شود. با توجه به تاخیر ۶ماهه، مهلت ارائه ایموجی‌های یونیکد۱۴ به سپتامبر ۲۰۲۱ منتقل می‌شود. به این ترتیب ایموجی‌های بعدی تا ۲۰۲۲ عرضه نخواهند شد.

 مارک دیویس مدیر کنسرسیوم یونیکد در بیانیه‌ای نوشت: با توجه به شرایط فعلی، متوجه شدیم همکاران ما با چالش‌ها مختلفی روبرو هستند و تصمیم گرفتیم به صلاح سازمان‌های همکار است که زمان عرضه ایموجی‌ها را به تاخیر بیندازیم.

البته عرضه ایموجی‌هایی که در ژانویه امسال اعلام شدند به تاخیر نخواهد افتاد. این ایموجی‌ها بخشی از استاندارد ۱۳ یونیکد و شامل ۱۱۷ کاراکتر است که در پاییز امسال عرضه می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا