سریال خاتون
فناوری

تمهیدات اسکایپ برای دوران قرنطینه

تمهیدات اسکایپ برای دوران قرنطینه


در شرایطی که اکثر کاربران اینترنت برای تسهیل ارتباطات و برگزاری جلسات ویدئو کنفرانس از نرم‌افزار زوم استفاده می‌کنند، اسکایپ قصد دارد با ارائه خدمات تازه با آن رقابت کند.

به گزارش ایتنا از خانه نشینی و ضرورت دورکاری استفاده از نرم‌افزارهای ویدئوکنفرانس برای انجام امور حرفه‌ای را ضروری کرده است. با این حال بخش عمده استقبال از نرم افزارهای ویدئوکنفرانس متوجه نرم‌افزار زوم و نه اسکایپ است.

به نظر می رسد سهولت استفاده از زوم باعث شده اسکایپ وابسته به مایکروسافت در زمینه استفاده‌های حرفه‌ای به حاشیه رانده شود، حالا اسکایپ با معرفی برخی امکانات تازه مانند میت ناو به جنگ رقیب خود رفته است.

با فعال شدن قابلیت میت ناو، میزبانان جلسات می‌توانند لینک جلسات رایگان را تنها با سه کلیک ایجاد کنند و نکته جالب این است که این کار حتی بدون نصب نرم‌افزار اسکایپ نیز ممکن است. برای دسترسی به این خدمات تنها باید به سایت این نرم افزار مراجعه شود. سپس از افراد با ارسال لینک جلسات برای حضور دعوت شود. اگر شخص دعوت شده نرم افزار اسکایپ را نصب کرده باشد وارد محیط آن می شود و در غیر این صورت در محیط مرورگر گروم یا اج به محتوای جلسات دسترسی می‌یابد.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا