سریال خاتون
فناوری

تویوتا یاریس کراس با توان هیبریدی و حالت رانندگی چهارچرخ معرفی شد

تویوتا یاریس ۲۰۲۱ حالت کراس اور به خود گرفته و فضای بیشتری را به سرنشینان اختصاص می‌دهد.

شرکت تویوتا در ابتدا قصد داشت تا از کراس اور جدید خود در ماه مارس در نمایشگاه اتومبیل ژنو رونمایی کند. اما لغو این رویداد به دلیل شیوع ویروس کرونا، این خودروساز را وادار کرد تا زمان رونمایی خود را تغییر دهد. کمپانی اعلام کرد که ارائه این خودرو به بازارها تا چندین هفته و ماه به تعویق خواهد افتاد. اما انتظارات اکنون به پایان رسیده و تویوتا آماده معرفی کراس اوور جدید خود یعنی یاریس است.

تویوتا یاریس کراس

کراس اور جدید یاریس از محور بین چرخ‌های جلو و عقب سوپرمینی ۲۵۶۰ میلیمتری برخوردار است که باعث شده طول کلی خودرو ۲۴۰ میلیمتر افزایش و به ۴۱۸۰ میلیمتر برسد. همچنین این خودو ۲۰ میلیمتر پهن‌تر و ۹۰ میلیمتر بلندتر از نمونه قبلی خود است. با این حال این خودرو از تویوتا C-HR کوچکتر است. این ویژگی و طراحی مرسومتر، یک حرکت عاقلانه از سوی تویوتا بشمار می‌رود تا خریداران بیشتری را به نمایشگاه‌های خود جلب کند زیرا همه مردم عاشق ظاهر عجیب C-HR نیستند. همچنین در مقایسه با یاریس اولیه، کراس اور آن بزرگتر است و فضای بیشتری برای سرنشینان وجود دارد.  

تویوتا یاریس کراس

خریداران می‌توانند یاریس کراس را با چرخهای ۱۸ اینچی و یک رنگ جدید به نام Brass Gold (طلایی) با صندوق عقب برقی که باعث بارگیری و تخلیه آسان می‌شود را سفارش دهند. پس از بازکردن صندوق عقب میتوان ارتفاع آن را تنظیم کرد و با توجه به وسایل خود می‌توانید آن را به دو قسمت تقسیم کنید. همچنین کمربند ایمنی در آن تعبیه شده که می‌تواند از حرکت وسایل هنگام رانندگی جلوگیری کند. همچنین یاریس کراس از حالت رانندگی AWD (تمامی چرخ‌ها متحرک) پشتیبانی می‌کند که با پیشرانه ۳ سیلندر بنزینی ۱.۵ لیتری ترکیب شده و قدرت چشمگیری به راننده هنگام شرایط بارانی یا برفی ارائه می‌کند.  

تویوتا یاریس کراس

 توان کلی این خودرو ۱۱۶ اسب بخار است که چندان زیاد نیست، اما از یک خودرو کراس اوور درون شهری نمی‌توان بیشتر از این انتظار داشت. همچنین تویوتا ادعا می‌کند که چرخ‌های جلو تنها ۱۲۰ گرم بر کیلومتر کربن دی اکسید نشر می‌دهند.  

motor۱.com

۲۱۲۱

منبع خبر: خبر آنلاین

دکمه بازگشت به بالا