سریال خاتون
فناوری

جایگزین «پلی استور» در گوشی‌های هواوی

جایگزین «پلی استور» در گوشی‌های هواوی

پس از تحریم هواوی توسط دولت آمریکا، این شرکت چینی نمی‌تواند از خدمات گوگل استفاده کند. به همین دلیل موبایل‌های هواوی و آنر دیگر با اکوسیستم گوگل یکپارچه نیستند و هواوی مجبور شد تا به تدریج عناصری را جایگزین سرویس‌های گوگل کند، مانند «اپ گالری» به جای پلی‌استور. 

به گزارش ایتنا از مهر، این درحالی است که هر روز اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های بیشتری به موبایل‌های هواوی افزوده می‌شود. هواوی درحقیقت تصمیم دارد تمام سرویس‌های گوگل را برای کاربران خود جایگزین کند. 

به عنوان مثال سرویس Squid جایگزین گوگل نیوز، Huawei Assistant جایگزین Google Assistant می‌شود. اما در کنار این موارد سرویس جستجوی گوگل نیز در موبایل‌های هواوی جایگزین می‌شود و به جای آن هواوی سرچ جایگزین می‌شود.

 

همانطور که اسکرین‌شات‌های اولیه نشان می‌دهد، هواوی سرچ یک اپلیکیشن جدید است که به بخشی از سرویس های موبایل هواوی افزوده می‌شود. کاربر با کمک این اپلیکیشن می‌تواند  جستجو انجام دهد، به وضعیت آب وهوا و نتیجه جستجوهای ورزشی میانبر بزند.

 

نتایج به دست آمده از جستجو در این اپلیکیشن در زیر گروه‌های ویدئو، اخبار و تصاویر دسته بندی می‌شوند. این اپلیکیشن به زودی در موبایل‌های هواوی و آنر عرضه می شود و در موبایل های جدید به طور پیش فرض نصب خواهد شد.

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا